budulínek

je el. napětí silou působící na elektrony, kterou lze vyjádřit v jednotkách Newton

el. napětí se udává ve Voltech a představuji si ji jako sílu, která tlačí na elektrony, aby se pohybovaly od – pólu k + pólu. Potom by mělo být možné tuto sílu vyjádřit v jednotkách Newton

Odpovědi
Dochy

Ano.
Hledej pojmy: Elektrostatická síla, Coulombův zákon, Intenzita elektrického pole apod.

Používej interpunkci, piš česky.

elkon

Zde máš definici: https://e-manuel.cz/kapi­toly/elektric­ke-veliciny/vyklad/e­lektricke-napeti/

zjentek

Budulínku ale rozhodni se prosím jestli zde úvahu konstatuješ anebo ti tam chybí otazník, každopádně do pole pro otázku patří otázka. 🙏