jajajaja

Je důležitý odpis DM při výplatě pojistky??

Když mají ve firmě auto jako dlouhodobý majetek, tak se postupně odepisuje, takže má jinou hodnotu v roce 2012 než v roce 2017. Když se s tím autem něco stane (a je pojištěný) pojištovna vyplatí 90% z ceny auta. Když se auto doničí v roce 2012 tak je to jasný kolik zaplatí, ale co v roce 2017?? bude se brat cena auta podle toho jak se odepisuje? Že se v tabulce zjistí cena auta v roce 2017 a z toho vyplatí těch 90% ? ale to nepokryje nákup novýho auta, Takže jak to je?

Odpovědi
sevos

Bude se brát v potaz hodnota auta v den havárie.

mosoj

Samozřejmě se bude brát časová cena, Pojišťovny mají ale na oceňování svoje časové tabulky.