Avatar uživatele
Kelt

Je dotyčná osoba má příbuzná?

Tak jsem poznal jednu osobu, která má příjmení, které má jeden člen rodiny. Jedná se o člověka, kterého označíme X. Když jsem se té osoby – označím A – ptal, jaký má vztah k X, tak mi řekla, že je to bratr jejího tchána. A z mé strany, matka mé manželky má bratra, který má ženu a ta má sestru a ta je manželkou X. Dá se tedy mluvit o vztahu mezi mnou a osobou A? To, že osobu X vůbec neznám a ani jsme se neviděli, není důležité. Jen mne to zajímá. Děkuji.

Zajímavá 0 před 2003 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Jisté příbuzenské spojení tu je, ale velmi vzdálené. U nás se říkávalo o takových vztazích: Naše kráva pila s vaší kozou ze stejného potoka.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Podľa starého papuánskeho rodového zvyku, by ste boli relatívne blízki príbuzní. Oni totiž mali na určenie príbuznosti podľa etnológa L.H.Morgana (XIX.storočie) až 99 typov vetiev rodostromu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
autacek

Vztah je to pravděpodobně velmi vzdálený, ovšem dle popisu to nelze s jistotou určit. Dokonce z toho ani nelze dovodit, zda-li jste, nebo nejste pokrevní příbuzní, protože konkrétní vazby neznáme.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Osobou A míníte člena rodiny se shodným
příjmením jako osoba X?

Tchán osoby A ani jeho bratr nejsou vůči
Vám v pokrevním příbuzenském poměru.

Bratr Vaší tchýně není vůči Vám v pokrevním příbuzenském
poměru a není v něm ani osoba X.

Osoba X je švagrem bratra Vaší tchýně.

(Snad jsem se v tom moc nezamotala.)

Upravil/a: ivzez

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… podle bible jsme přeci všicí příbuzní, jelikož pocházíme z jedné pramáti …

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
autacek

Kde berete Ivzez jistotu, že mezi nimi nejsou ještě nějaké jiné příbuzenské vztahy?

před 2002 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Četl jste otázku?

před 2002 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
autacek

Jistě, tak si to nakreslete a vylučte, že by nemohly existovat mezi těmito lidmi i jiné příbuzenské vztahy o kterých nemusí ani tazatel vědět.

před 2002 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

(((–:

před 2001 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek