Kelt

Je dotyčná osoba má příbuzná?

Tak jsem poznal jednu osobu, která má příjmení, které má jeden člen rodiny. Jedná se o člověka, kterého označíme X. Když jsem se té osoby – označím A – ptal, jaký má vztah k X, tak mi řekla, že je to bratr jejího tchána. A z mé strany, matka mé manželky má bratra, který má ženu a ta má sestru a ta je manželkou X. Dá se tedy mluvit o vztahu mezi mnou a osobou A? To, že osobu X vůbec neznám a ani jsme se neviděli, není důležité. Jen mne to zajímá. Děkuji.

Nejlepší odpověď
Drap

Jisté příbuzenské spojení tu je, ale velmi vzdálené. U nás se říkávalo o takových vztazích: Naše kráva pila s vaší kozou ze stejného potoka.

Další odpovědi
led

Podľa starého papuánskeho rodového zvyku, by ste boli relatívne blízki príbuzní. Oni totiž mali na určenie príbuznosti podľa etnológa L.H.Morgana (XIX.storočie) až 99 typov vetiev rodostromu.

autacek

Vztah je to pravděpodobně velmi vzdálený, ovšem dle popisu to nelze s jistotou určit. Dokonce z toho ani nelze dovodit, zda-li jste, nebo nejste pokrevní příbuzní, protože konkrétní vazby neznáme.

ivzez

Osobou A míníte člena rodiny se shodným
příjmením jako osoba X?

Tchán osoby A ani jeho bratr nejsou vůči
Vám v pokrevním příbuzenském poměru.

Bratr Vaší tchýně není vůči Vám v pokrevním příbuzenském
poměru a není v něm ani osoba X.

Osoba X je švagrem bratra Vaší tchýně.

(Snad jsem se v tom moc nezamotala.)

Mc Merkurion

… podle bible jsme přeci všicí příbuzní, jelikož pocházíme z jedné pramáti …

autacek

Kde berete Ivzez jistotu, že mezi nimi nejsou ještě nějaké jiné příbuzenské vztahy?

ivzez

Četl jste otázku?

autacek

Jistě, tak si to nakreslete a vylučte, že by nemohly existovat mezi těmito lidmi i jiné příbuzenské vztahy o kterých nemusí ani tazatel vědět.

ivzez

(((–: