mamic

Problém s nevlastní dcerou-lži a pomluvy mé osoby.

Již několik let mám problémy s dcerou mého partnera.Prvotně začali,když jí bylo 17 let.V té době jsem si to s ní vyřešila,nebo spíše jsem doufala,že jsem to vyřešila, sama. Nějakou dobu byl klid,ovšem cca od jejích 19 roků(nyní je jí 23 roků)začala znovu.Od té doby si vymýšlí na moji osobu lži,vkládá mi do úst to co jsem nikdy neřekla,pomlouvá mě u rodiny čímž mě dost poškozuje,pomlouvá a vymýšlí si(lže)před svým otcem.Zřejmě s cílem nás rozdělit.Vše se ještě vystupňovalo v době kdy se nám s jejím otcem narodil syn.
To,že lže a vymýšlí jsem si ověřila,protože partner mě informoval kdyže jsem jí to měla škodit.Bohužel v tu dobu jsem s ní nebyla ve styku. podotýkám,že na ni nemám ani tel.číslo ani e-mailovou adresu a jsem s ní v kontaktu pouze na rodiných oslavách(tj.cca 3× do roka),kde se mě neustále snaží napadat.
Potom však když něco potřebuje po mě,tak řekne svému otci,aby to zařídil a hlavně ,aby neříkal,že je to pro ni.
Sama už má svůj život,svého dobře situovaného partnera se kterým čeká dítě.
Snažila jsem se požádat partnera,aby celou situaci jako její otec vyřešil,ten se k tomu však postavil s prominutím jako srab.Tudíž jsem po jeho svolení zalsla jeho dceři z jeho mailu zprávu ve které jsem ji vyzvala,aby s pomluvami,lahním a poškozováním mé osoby a mého jména skončila.
Chtěla jsem poprosit o radu co ještě mohu udělat pro to,aby mi partnerova dcera přestala ničit můj život,rodinu a moji sobu.

Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
mojitek

Podle toho co píšete a krom jiného i dle tohoto :„Potom však když něco potřebuje po mě,tak řekne svému otci,aby to zařídil a hlavně ,aby neříkal,že je to pro ni.“
Tak bych řekl,že se jedná o narušenou,psychic­ky labilní osobu.Pokavad se i Váš partner k pomluvám staví srabácky,je možný že Vás až tak nemiluje-teda pokud Vás vůbec miluje.. Kdyby mu na Vás záleželo,tak to utne raz dva.Pryč od takovéhle podivné familie.A samoz­řejmě máte právo osobu žalovat za pomluvu.Ono už to,že si ji předvolají k podání vysvětlení udělá své na dotyčnou narušenou osobu…

Další odpovědi
arygnoc

riešením je trestné oznámenie.

otázka je, či to ešte viac nezhorší vzťah rodiny ku vám.

anonym

Pokud se neplertu, tak problémy řešíte hlavně v rámci rodinných vztahů. A tady s nějakým trestním oznámením nevyřešíte vůbec nic. S otcem pomlouvačné drbny máte dítě. Takže je problém i s odchodem „středem“ z těchto lapálií.
Zbývá řešení „s nadhledem“. Připusťte si, že Vás to žere a jak moc Vám to ubližuje. Věcně se podívejte na to, co Vám vadí nejvíc. No a teď si uvědomte, že co připustíte, aby Vám dcera manžela působila, to Vás také bude deptat. Přestaňte se na ni zlobit a vezměte to tak, že Vás učí čelit hloupé pomluvě.
Vždy máte možnost buď negativitě podlehnout, přehlížet ji a nebo jí čelit. Já bych na Vašem místě byla velmi chápavá „druhá matka“. Ta květinka by se bála mi přijít pod ruku, protože bych ji před kýmkoliv z příbuzenstva brala kolem ramen, vykládala jí, jak jí to sluší a ptala se, jestli něco nepotřebuje. Manželovi bych vynadala tak, že by zapomněl už jednou pro vždy na spiklenectví s kýmkoliv za mými zády.
Je jenom na Vás, jak se k téhle situaci postavíte a jestli připustíte, aby Vás 23 letý fracek vytáčel. I kdybych něco nepříjemného z její strany zaslechla, tak bych na ni byla milá, tím milejší, čím víc bych jí měla plné kecky. Proč to nevezmete jako hru? Jste starší a měla byste být zkušenější. Tak toho využijte a nenechejte nikoho, aby Vás ničil.

cochee

No já jako chlap bych k ní v rámci té jedné akce ze tří za rok přede všemi přítomnými přistoupil, nahlas bych jí oznámil, že pohár přetekl a vrazil bych jí jednu pořádnou přes hubu, trestný čin – netrestný čin.
Doplňuji:
A doplním : žena-nežena.