sesednizkola

Je Covid 19 podvod?

Je Covid 19 jeden velký podvod? Neustále od jedné osoby poslouchám, jak jsou nahrané záběry z nemocnic, jak na rakovinu umře víc lidí, že jenom Čína likviduje západní ekonomiku.

Kde je pravda? Nosit respiratory, nebo vyjít do ulic a demonstrovat?

Firmy na testy prý vlastní Babiš a podporuje covid i ve světě.

Nejlepší odpověď
Gus_Fring

Covid není podvod

Každý, kdo dokáže racionálně přemýšlet, ví, že Covid-19 není podvod.

Další odpovědi
da ny

Covid není podvod

Zeptejte se těch, kteří byli nemocní, byli hospitalizovaní v nemocnici,
těch, kteří byli připojeno na plicní ventilaci, na kyslík. Ptejte se lékařů,
kam „zmizelky“ plíce a na RTG snímcích není nic.
Ptejte se pozůstalých, těch zemřelých, kde spatřují podvod.
Ptejte se těch vyčerpaných, strhaných zdravotníků, kteří pečují o ty hospitalizované.
Těch, kteří se vzpamatovávají z následků nemoci (slabé plíce/dech, zánět srdce, osrdečníku aj.).

K nesmyslné otázce ve Vaší anketě: „Covid je jeden velký podvod a řídí ho Babiš“
Domníváte se snad, že p. Babiš něco, sá řídí a řádí to po celém světě? ;D
To, jak se s tím vlády jednotlivých zemí vypořádávají je věc jiná.
Nepleťte (si) dohromady jablka s hruškami. :)))

Justin1

Covid není podvod

Covid je hrozba, nebezpečí, je to nepřítel a je třeba bojovat proti němu, ne boj proti němu rozvracet a snižovat účinnost boje proti němu. O nešíření covidu se musí nepřetržitě snažit každý, nemůžeme v tom polevovat (ani na chvíli) a nesmíme si myslet, že boj proti šíření covidu je nějaká dobrovolná věc, na kterou bychom si mohli dovolit se třeba i jen na chvíli vykašlat s tím, že se spolehneme na to, že proti němu za nás budou bojovat ostatní. Je důležité co nejvíc omezit příležitosti pro to, aby se virus mohl šířit, a v tomto přístupu nepolevovat ani na chvíli, protože virus dokáže právě takového polevení zneužít, nedá se s ním diskutovat, nedá se od něj očekávat chápající lidský přístup a nezajímá ho, jakými argumenty obhajujeme to, proč považujeme za vhodné na chvíli polevit. Nepropadejme iluzi, že když jsme polevili, ale ututlalo se to a nikdo se o tom nedověděl nebo nás nikdo nepotrestal, tak se vlastně nic nestalo.

Opravdu někdo může myslet vážně, že zatímco ostatní země po celém světě se taky potýkají s virem a zavedly opatření, tak zrovna v té nejhůře postižené zemi je vhodné opatření rušit, aby bylo ještě hůř, protože se domnívá, že z toho snad pro sebe vytěží nějaký prospěch? Má covid pozabíjet co nejvíc našich lidí, aby náš národ vymíral? Takovou úctu máme ke svému národu, že pro náš chvilkový prospěch raději obětujeme jeho budoucnost, než abychom za jeho budoucnost relativně jednoduchými prostředky bojovali? To snad ne.

Až bude kolem tebe hořet a někdo ti bude tvrdit, že poučky o nutnosti včas utéci před ohněm a kouřem do bezpečí na čerstvý vzduch jsou blbost a podvod, tak mu taky budeš věřit, budeš bránit evakuaci a necháš sebe a ostatní uhořet, protože někdo povídal, že nutnost evakuace při požáru je podvod? To snad ne.

Hlavní je bezpečnost. O bezpečnost musí pečovat každý. Nestačí jenom čekat, co vymyslí vláda, a potom to kritizovat. Musíme taky sami přemýšlet, jak se nejlépe ochráníme před šířením epidemie. Kdybychom nebyli líní přemýšlet a nebyli zvyklí na to, že celospolečenské problémy za nás někdo vyřeší bez našeho přičinění, tak by nám určitě došlo, že opatření, která kolem sebe vidíme, mají svůj smysl.

Pepa25

Covid není podvod

Také není podvod, že část lidí je neuvěřitelně hloupých. Dřív je jejich okolí prostě ignorovalo, dnes díky internetu mohou oslovit kohokoliv. Hloupý je tak také ten, co jejich nesmysly a výmysly čte.

elkon

Covid není podvod

Nechápu, jak může ještě dnes někdo, kdo rozumně uvažuje (pokud uvažuje), položit takový dotaz. Už toho bylo napsáno a prezentováno tolik, že nemá smysl se dál vyjadřovat.

akaš

Covid není podvod

Myslím, že takovýto dotaz může položit jedině idiot. Míchá mě to, protože jsem díky Covidu v těchto 14-ti dnech pohřbil 2 nejbližší členy rodiny.

koreafangirl

Covid není podvod

GM

Covid není podvod

metro

Covid není podvod

Emefej

Covid není podvod

Mc Merkurion

Covid je podvod

… samozřejmě, je to pomsta E.T., jen nevím za co … Babiš v tom jede taky, každej ví, že ho ovládá Vetřelec v něm … a všechno to naplánovali opice, který chtějí ovládnout planetu …

plebs

Nevím

Těžko říci Číňani to svádí na Amíci Amíci na Číňany, občas někdo na netopýry nebo laboratoř, ovšem v Brně má názor Ilonka jsou to práškovací letadla a další dáma uvedla že to jsou schované jeskyňky, kde je to zapotřebí zlikvidovat.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.