Zlatý

Je 12V fén použitelný z hlediska výkonu na rozmrazování oken v autě?

Při mrazech mi rádo zamrzá přední okno u auta nejen zvnějšku ale i z vnitřku. S ohledem na prohnutí skla směrem ven se to z té vnitřní strany blbě škrábe, navíc je z toho bordel. Rozehřátí ofukovači je samozřejmě na dlouho, než vůbec to auto začne topit a tak mě napadlo hledat něco jako 12V fén. Nejlevnější, co jsem našel (nechce se mi za to dávat nějaká horentní suma), je tento: http://www.hellors.cz/… . Vyčetl jsem výkon 168 W. Je to blbost nebo by to mohlo?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

No, podle mrazu, 168 W taky nebude žádné ´dělo´...
A těch cca 15 A tahej raději rovnou z baterky, ne z autozásuvky.
;-)

Další odpovědi:

Zlatý

Z vnějšku to lehko oškrábeš a dovnitř zkus pohlcovač vlhkosti.
Třeba ty krabičky za cca 50 Kč nebo misku (krabičku s děravým víkem) se solí.

Bronzový

Mně osobně na toto pomáhá-vyvětrat důkladně při dojezdu auto,na kobereček kde sedíme dát noviny,leták kauflandu (novin.papír!!) a průběžně mokré vyhodit a dát nové-podstatně sníží vlkost v autě a tím zamrznutí čelního skla.Pokud zamrznou z venčí (zapomenu zakrýt) tak vemu doma do 2,0l petky horkou vodu a skla polévám a stírám hned stěrkou-rozmrazí i vnitřní námrazu (prohřeje sklo!!)!!!

Bronzový

Najlepšie je naštartovať, zapnúť klímu a ventilátor na predné sklo.Stiahnuť trochu okná na dverách A zatiaľ oškrabať škrabkou sklo z vonku, poutierať a odísť. Treba na to čas, aj olej sa musí prehriať.

Stříbrný

14A startovací autobaterie snadno dodá ale musí se nabíjet tedy lépe za provozu auta
když běží alternátor, zásuvku v palubce to může při delším připojení usmažit, není dimenzována na takový odběr, lépe + stáhnout z pojistkové skříňky nebo rovnou z baterie

Diskuze k otázce

Stříbrný

Kepler

Tyhle problémy s namrzáním už desítky let pro mně problémy nejsou. Nastříkám lihem a utřu hadrem. Samozřejmě by ten ethanol neměl obsahovat příliš velké procento vody. Tak do 10% . Odmrazováním takto směšným výkonem fénu by ti trvalo podstatně déle.

Stříbrný

cochee

isteron: některá auta s neelektronickou klimatizací ji v zimě nesepnou, např. mému vozu nezapne klima, je-li venku méně než +5°C.

Zlatý

terry

isteron, to se dělá nejlépe u paneláku na sídlišti. Znám spoustu lidí, co 2 klíče nemají.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 624
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 572
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 218
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.