Pokročilý

Jde odeslat dopis do vlastních rukou?

Potřeboval bych odeslat dopis do vlastních rukou, tak aby jej dostal přímo adresát, jak to mohu poslat?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Do vlatních rukou na poště.

Další odpovědi:

Zlatý

Dopis musíš na poště označit "do vlastních rukou" a vyplnit podací lístek a kartičku "do vlastních rukou", na které příjemce potvrdí příjem dopisu a ta se Ti vrátí zpět. Na poště Ti jistě rádi poradí.

Ehm, přijdeš na poštu,dáš jim tam ten dopis a řekneš, že ho chceš poslat výhradně do rukou adresáta, zaplatíš a odejdeš.

Pokročilý

Na poště říct že dopis chceš odeslat i s dodejkou,vyplní se kartička,ta se nalepí dozadu na dopis a jakmile si jí dotyčný převezme,tak se odesílá zpátky Vám o způsobu převzetí.Je pravda že jednou jsem na dodejce měla napsaný že dopis převzala matka adresovaného.Což určitě aspoň mě až tak nevadilo,hlavně že byl doručen.

Stříbrný

"Do vlastních rukou" a "s dodejkou" jsou dvě různé věci. S dodejkou znamená, že přijde zpět lístek, že byl dopis doručen. Pošta může dopis doručit komukoli na dané adrese pokud se prokáže průkazem (klidně strýčkovi co je tam zrovna na návštěvě).
"Do vlastních rukou" znamená, že dopis musí převzít adresát a pošťačka to skontroluje podle občanky. Mám pocit, že to může převzít manžel/manželka, ale jen v případě, že k tomu má plnou moc...

Na poště vyplníš podací lístek jako na doporučený dopis a pošťačce řekneš, že to má být do vlastních rukou. Ona už se postará (hlavně o správné zaúčtování příplatku ;-))

Diskuze k otázce

Stříbrný

Dochy

Marci1, Araxis> Obávám se, že oba motáte dohromady dopis s dodejkou a dopis do vlastních rukou. Jsem přesvědčen,že u dopisu do vlastních rukou se nic nevrací (pokud si nepřiplatíte za tu dodejku)

Zajímavé otázky v kategorii Volný čas a hobby

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Volný čas a hobby

Zlatý Drap 880
Zlatý annas 868
Zlatý quentos 860
Zlatý hanulka11 556
Zlatý mosoj 542
Zlatý led 473
Zlatý marci1 459
Zlatý gecco 385
Zlatý iceT 373
Zlatý panenka 367

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.