Sonush

Jak poslat dopis na Slovensko?

Ahoj,
chtěla bych jednomu slovenskému YouTuberovi poslat dopis na Slovensko, ale tak trochu nevím jak. Moje otázky jsou:
Mám na dopis dát českou známku?
Mám dopis hodit normálně do poštovní schránky ve městě, nebo to mám dát na poštu? :)

Díky.

Odpovědi
anonym

Zřejmě ti bude stačit obyčejné psaní (nikoli doporučené, cenné…) a do 50 g.

  • na dopis nalepíš českou známku v hodnotě 25 Kč.
  • dopis normálně vhodíš do schránky

___
Pokud si nebudeš jistá hmotností, můžeš dopis donést na poštu, kde ti jej na přepážce pošťák/čka zváží a vyměří ti porto rovnou.

marci1

Známka v hodnotě 25 Kč ( do 50 gr ). Vhoď do schránky nebo podej na poště.
http://www.pos­taonline.cz/do­cuments/10180/282­441/kompletni_ce­nik.pdf