Jrkuft

Játra jak hodně bolí?

Zdravím vím že tohle není žadná lekářská poradna ale stejně zkusím a třeba se objeví někdo s vlastní zkušeností.

Jak hodně bolí játra?

už asi měsíc citím takový tlak(lehkou bolest) v právem boku a zlehka přechazí na pravou stranu břicha (spíš ten bok) a zhorší se někdy při nějakém pohybu/ohybu.
Přiznám se že mám rád pivo a dám si ho moc rád ale né ve smyslu že vypiju půl basy za den nebo tak.Tvrdý ani jiný alkohol nepiju.
Jaterní testy jsem postoupil na začátku roku a kromě lehce zvyšeného GGT mám vše v mezích normy (včetně AST/ALT/ALP)
Kromě bolesti(tlaku) jiné příznaky že bych měl něco s játry nemám (jako nechutenství,u­náva,žlutost,tma­vá moč atd.)

Jsem hypochondr takže při každé nemoci tak trochu jančím a už si vidím smrt ve očích.

Ještě přemyšlím že dělám fyzicky náročnou práci kde tahám težká břemena(někdy mi projde denně i přes tunu materiálu) debilního tvaru a tak je tahám jen na jedné straně těla a to právě na právé straně těla.
Tak možnná mám jen prostě bolesti svalů a to ne jen zadových ale i břisních,protože jim nedám pokoj ani o víkendu a neumím odpočívat
a prostě šílím že pomalu umirám na játra a přitom je to „prkotina“ bolest svalů.

Snad to chápete a děkuji za názor.

Odpovědi
elkon

Než zde fňukat, tak zajdi svému lékaři. Čím dříve, tím lépe.

Ametyst

Také to může být žlučník nebo slinivka, a té je potřeba dopřát pravidelnou stravu. Pokud celý den nic nejíte, a potom se přejídáte nárazově, slinivka trpí.
Když tělo dostane všechny potřebné živiny- vitaminy a minerály, a tekutiny, nejen kalorie, umí se opravit a uzdravit samo.

Rokio

Vyhledej pomoc praktického lékaře a ten tě pošle ke specialistovi.

Drap

Takto nikdo neurčí. Mohou to být desítky jiných věcí. Je třeba co nejdříve zajít za lékařem. Ten tě pošle na testy a bude hned jasno,

Dochy

Mám za to, že zrovna játra nebolí. Bolí pak jiné části těla, které kvůli nefungujícím játrům trpí.