JájsemRaibek

Nejúčinější možnost samoléčky bolení zad?

Bolí mě levá strana dole na zádech. Dokonce jsem se dnes chvíli nemohl ani ohnout, ani dřepnout. Prý se tomu říká houser, nevím, asi jo.
Jaká je tak nějak nejúčinější léčba-samoléčba?
Masáž? Teplý obklad?
Díky za rady.

Nejlepší odpověď
zjentek

a fakt jsou to „záda“? Pokud jenom „bolí záda“ z toho, že už nemáme tolik pohybu a různě nás už vsedě i leže tlačí naše vlastní váha těla, tak hodně pomáhá specifický cvik a konkrétně je to vis- visíš na trubce, dokud můžeš a to je dobré dělat denně. Napřed visíš s dlaněma prsty od sebe a pak s dlaněma prsty k sobě, clear ,)? ..doba je podle toho, kolik kdo snese, můžeš se takoby snažit přitáhnout, ale ne moc, jenom ať cítíš ta záda, že to tam pracuje. Není to tak náročné a pomůže to jak při svalové, tak při nervové bolesti. Horší, pokud tě bolí vnitřní orgány, ale to víš nejlépe sám, doufám ,)
Doplním terry: teď to nikdo neberte osobně,neznám vaše případy, ale klidovým režimem se dá pokazit mnoho, pokud tedy bolesti „z pohodlí“ už dorazily. A to se stane vždycky, nezávisle na věku, i houser bývá z netrénované struktury ,)
Doplňuji:
ischias, neboli houser:
http://www.ce­lostnimedicina­.cz/ischias.htm

Další odpovědi
terry

Co na to doktor?
Nevíme jak hodně, jak dlouho, jak přesně, kde přesně, neznáme ani příčinu ani spoustu dalších informací.
Zcela určitě ale nic nezkazíš teplem a klidovým režimem.

ladaadal

Souhlasím s Terry – teplo, klid a doktor. Na něco pomůže masáž, na něco cvičení, na něco klid, takže bych si moc nezahrával. Dokud odborník nezjistí, oč přesně se jedná, do moc velkých léčeb bych se nepouštěl.

anonym

Použila bych Sněhurku od Missivy, masážní olej od Sportiqu, Koňskou, Voltaren mast nebo gel nebo jakýkoliv prostředek na uvolnění a promasírování svalstva (je jich hodně a v lékárně Ti určitě něco vhodného doporučí, je dobré mít takový „všelék“ doma do rezervy).
Na povolení bolestí zad je také dobrá teplá koupel. Přidáš-li koupelovou nebo kuchyňskou sůl, jedině Ti to prospěje. Také pomáhá lehnout si na pevnou podložku, nohy mírně pokrčit v kolenou, bedry se opřít do podložky a zhluboka prodýchávat do místa bolesti.
Je-li bolest úporná, tak bude nejvhodnější vyrazit k lékaři na obstřik. No a na škodu nebude určitě ani ibuprofen. Je sice nesmysl do sebe ládovat léky za každou cenu, ale ještě nesmyslnější je snažit se bolest překonávat. Při tom totiž organizmus dostává zabrat daleko víc, než při utišovacích prostředcích.

anonym

Pokud se jedná skutečně o „housera“ (ústřel) tak bych nějakou domácí samoléčbu nedoporučovala, ale ploužila bych se za daných možností co nejrychleji k lékaři!
Já preventivně cvičím „tygří protažení“ což je velmi nenáročný, ale účinný prostředek proti bolení zad.

Yoga

Nejdříve uvedeme mardžariásanu (kočku) a vjaghrásanu (tygří protažení). … Vjaghrásana (tygří protažení) Výchozí polohou je klek.
drnespor.eu/sad­hcz.html

zjentek

mimochodem pro všechny: raibeka nikdy nebolí záda, to je jasné a tudíž je to na nás past. Proto se tady taky nepíše o samoléčbě, nýbrž o samoléčce a raibek nás teď vyřídí ,)