Pavel950710

Proč mě bolí záda?

Když cvičím s těžšími váhami, ale záda jsem nikdy moc necvičil, můžou mě bolet právě z toho? Většinou je to bolest kolem lopatek a krku.

Nejlepší odpověď
da ny

Záda Vás mohou bolet z mnoha příčin.
Můžete cvičením přetížit únosnou zátěž, bez předchozí přípravy na zatížení.
Častou chybou je špatná technika během cvičení (u Vás nyní krk, lopatky).
Záda (páteř, nedostatečný svalový korzet) m§že bolet i bez zátěže, pro nedostatek jodu. Pak je vhodná „koupel“ 1× týdně, ale i jako prevence v:
https://www.zbo­zi.cz/vyrobek/sul-koupelova-presovska-relax-1000-g/

Další odpovědi
Hufnágl

Jsi přetížený.

Mr. Marek

Uber závaží, v případě problémů poradí odborník.

hapiky

Všeobecně je to signál, že něco není v pořádku. Zbývá zjistit, jestli je to špatné spaní(polštář, matrace, poloha při spaní), nebo jak je už výše psané z přetížení, aneb špatně zvolené cvičení.
Lékař bude vědět samozřejmě víc, než my všichni dohromady.

zjentek

Není bolest jako bolest – nevíme, co je to za bolest, zda nebezpečná, či běžná… Totiž ono veškeré cvičení bolí, když si tělo „zvyká“. Až si zvykne, bolet už nebude a ty tím získáš – hodně posílíš. ovšem pokud cvičíš cokoli a NIC NEBOLÍ, je to, jako bys necvičila vůbec. Jen plýtvání časem z důvodu neefektivního pohybu. A to vše se na nás časem ať už pozitivně, či negativně projevuje – každý jeden náš úkon/pohyb.

Lgee

Protože sem sufuska.

Matox8

Může to být i z cvičení, ale možná i ze špatného spánku. Ono se to nezdá, ale pokud máš špatnou matraci tak to dost ovlivňuje tvůj spánek. Já měl s tímto také problém a doktor mi doporučil, abych zkusil vyměnit matraci, zkus se podívat na toto https://vas-pomocnik.cz/ma­trace/ . Možná ti to pomůže, pokud ne, vyhledal bych odbornou pomoc

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.