Martina 256

Jan Neruda – umělecké období Do jakého uměleckého období řadíme Nerudu?

Zdravím, pracuji na čtenářským deníku a zarazilo mě právě období Nerudy. Vím, že patřil k Májovcům, ale nejsem si jistá, jestli se to dá považovat za um. období. Takže můj dotaz je jasný, do jakého uměleckého období řadíme Nerudu. Díky moc :)

Nejlepší odpověď
annas

Jan Neruda patří mezi generaci májovců. Jejich nástup je spojený s almanachem Máj – 1858.

Tato nová generace se řadí do literatury 60. a 70. let 19. století.