Jakým/kterým dnem končí zrušení prac. poměru ve zkušební době, když je ukončení posláno poštou?

Podle mě je to posledním dnem uložení na poště, jak dlouho musí být zrušení uloženo na poště, 5 nebo 10 dní? Je to zákonem stanoveno kolik dní musí být ukončení uložené na poště než si doporučený dopis na poště člověk vyzvedne ?

A je možné, že když si to člověk nevyzvedne, ukončení už posledním dnem už proběhlo, a přijde si pro papíry do práce až za týden po tom ukončení, že mu dají ukončení podepsat znovu k datu kdy si tam přišel pro papíry(odevzdat prac. oblečení,pro zápočťák atd.) ?

Odpovědi
ivzez

Poslední den úložní doby platí ve směru
písemnosti od zaměstnavatele zaměstnanci.
Obávám se, že v opačném směru neplatí.
____

»A je možné, že když si to člověk nevyzvedne, ukončení už posledním dnem už proběhlo, a přijde si pro papíry do práce až za týden po tom ukončení, že mu dají ukončení podepsat znovu k datu kdy si tam přišel pro papíry(odevzdat prac. oblečení,pro zápočťák atd.)?«

Toto je podle mne nesmysl. → Zaměstnavatel nemá důvod dát
zaměstnanci „znovu podepsat písemnost, kterou neobdržel“.
______

Chcete-li pracovní poměr zrušit ve zkušební době,
je nejlepší písemné zrušení předat osobně proti potvrzení na kopii.

Mc Merkurion

… je dáno, kdy je písemnost doručena: https://www.me­sec.cz/clanky/jak-spravne-dorucit-oznameni-o-ve-zkusebni-dobe/ , takže je přepoklad, že ukončení pracovní poměru bude k poslednímu dni uložení >>> proč ba měl něco dále podepisovat, když výpověď nabyla právní moci, jak my laici říkáme …