Jak podat výpověď na odloučeném pracovišti

Jak mám podat výpověď z pracovního poměru, když pracuji na odloučeném pracovišti a sídlo firmy je 160 km daleko. Musím tam s výpovědí dojet nebo ji stačí poslat doporučenou poštou? A co když dopis nepřevezmou a vrátí zpět?

Nejlepší odpověď
standa

  1. pokud se do konce měsíce vrátíte zpět do sídla firmy, tak výpověď předejte osobně (je jedno zda ji podáte 13.5. nebo 31.5. v obou případech běží výpovědní doba od 1.6.)
  2. pokud se do sídla firmy nechystáte, tak výpověď pošlete doporučeným dopisem + službou „do vlastních rukou“ statutárního zástupce na adresu, která je oficiálním sídlem zaměstnavatele

Dopis musí převzít… a když se tak teoreticky nestane (a vy použijete adresu, která je oficiální zasílací adresou) a dopis se vrátí zpět, tak účinky doručení nastaly tzv. FIKCÍ a má se za to, že písemnost byla doručena.
Doplňuji:
Tak to doručení ´fikcí´ beru zpět, v zákoníku práce je ustanovení § 337/3, které zní:

„Doručení písemnosti určené zaměstnavateli je splněno, jakmile ji zaměstnavatel PŘEVZAL.“

Další odpovědi
Miroslavst

Ještě bych upřesnil perfektní odpověď Standy.
Aby náhodou nedošlo k pochybení a tím neplatnosti výpovědi, doporučuji napsat tento text:
Rozvázání pracovního poměru.
Rozvazuji pracovní poměr. Pracovní poměr skončí dnem 31.7.2010 (to v případě, že podáte výpověď do konce tohoto měsíce).
Nezapomeňte dokument datovat a podepsat.
Důvod není třeba uvádět.