paul1

Jakým bio roztokem zbavit psa blech?

Náš pes někde při procházce chytil blechu, stále se drbe. Chtěl jsem ji odchytil, viděl jsem ji na hlavě, ale potvora šikovná mi utekla někam mezi chlupy. Hledal jsem nějaké rady, jsou k disposici různé chemické prostředky (spreje, koupele, masti, kapky), ty by jsme používali neradi. Našel jsem ale i rady na odblešení psa roztokem citronové šťávy, nebo vinného, či jablečného octa, jen u doporučení nebyly uvedeny poměry na ředění vodou. Můžete poradit? Dík, Pavel

Tak ještě doplňuji: Mockrát díky za rady, něco vyzkouším. Tedy mimo toho repelentu s citronelou, ono i 250 Kč je pro důchodce dost.

Nejlepší odpověď
zvonisek

Ocet bych nepoužívala, protože vysušuje pokožku. Nesmí vniknout do očí. Když už tu blechu má, tak nevím, zkuste ji chytit, nejčastěji bývá u kořene ocasu nebo na břiše. Koupel blešky mršky někdy přežijou. Jako prevenci bych zkusila odvar z hřebíčku, badyanu a skořice s trochou Alpy, ale jen trochu, přece jenom je to pes. U lidi to zabírá proti klíšťatům, komárům a hezky to voní, na blechy jsem to nezkoušela, ale snad to zabere. Doporučuji psa po odblešení hlídat, jestli nejeví změny v chování. I blecha přenáší boreliózu, encefalitidu, … hlavně jestli se hodně drbe, má alergii na kousnuti a musíte na veterinu, jinak si to rozškrábe do krve. Můj pes to má a nesmí blechy chytit, tak bere pilulky.

Zdroj: vlastni zkusenosti

Další odpovědi
Kepler

No, mohl bych doporučit BIOlit 🙂 Ale vážně: existuje určitě více přírodních antiparazitik, jedním z nich je třeba https://www.ma­ll.cz/antipara­zitika-psy/menforsan-prirodi-repelent-proti-hmyzu-s-extraktem-z-citronely-500ml

Roman71

Jeden starší chovatel psů poradil drcený fenykl. Ideální do pytlíčku a zavěsit psovi na obojek. Funguje to i na klíšťata :) ..potvrdit to nemohu, mám morče ;)

pepe88

Ocet nalít do ručního ostřikovače a hotovo.