Jaký verš,koan,atd, je pro vás nejdůležitější?

Já -osm veršů- Kdykoli ztotožněním s ostatními,budu sebe považovat za nejnižšího mezi všemi, a ostatní pokládat za nadřazené, zcelé hloubi svého srdce.O tomto verši tvdrdím, že přesahuje celý vesmír.

Odpovědi:

Zlatý

Díky za každé nové ráno.

Bronzový

Matouš 10:34
Ježíš: "Nemyslete si, že jsem přišel na zem uvést pokoj; nepřišel jsem uvést pokoj, ale meč."

To je pro mě nejdůležitější, protože ukazuje náboženství v pravém světle.

Bronzový

Nečetl jsem Korán.
Ovšem zda tam je něco o toleranci vůči ostatním lidem a jinemu náboženství, včetně bezvěrců se spojením s Božím potrestáním každého kdo bude sám sebe pasovat do role soudce i kata, tak to beru.

Bronzový

Podle mne je důležité celé dílo. A nezáleží, zda se jedná o védy, korán, Bibli nebo něco jiného. Vybírat z toho nějakou větu, výrok a pokládat to za nejdůležitější je špatné. Kdybych se tě zeptal, co se ti nejvíce líbí na obraze Mona Lisa, tak taky neřekneš, že nos, kopečky nebo něco jiného. A to je stejné i s tím dílem. Pro věřící je důležitý způsob života a ne striktní dodržování nějakých pravidel. Jsme myslící bytosti a ne omezenci, kteří vykřikují nějaká hesla. Bohužel ne vždy si někteří jedinci zaslouží označení Homo sapiens.

Stříbrný

Žádný verš. Veršovánky ať si autoři strčí do análu.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3361
Zlatý Drap 1793
Zlatý led 1450
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1114
Zlatý marci1 1079
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 653

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.