Avatar uživatele
Registrovaný

Jaký trest hrozí za maření úř. rozhodnutí?

Promiňte, špatně jsem se vyjádřila. Výkon trestu odnětí svobody přítel nastoupil v roce 2009, v témže roce obviněn nebyl, ale pokud to dobře chápu, tak jej mohou obvinit z tohoto trestného činu až nyní, a pak by platila ta sazba až na 3 léta? Děkuji za odpověď.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Registrovaný

NIKOLI,
protože obvinit ho sice mohou teoreticky i 3 roky poté, ale vždy musí být souzen podle zákona platného v době spáchání trestného činu.

---

§ 2 Trestnost činu a doba jeho spáchání
(1) Trestnost činu se posuzuje podle zákona účinného v době, kdy byl čin spáchán; podle pozdějšího zákona se posuzuje jen tehdy, jestliže to je pro pachatele příznivější.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.