Jaký trest hrozí za maření úř. rozhodnutí?

Přítel nenastoupil v termínu do výkonu trestu. Nyní už je ve vězení, ale já se bojím, že mu trest díky vyhýbání se spravedlnosti ještě navýší. Pokud ano, tak jaká je tam sazba? Děkuji za vaši odpověď.

Odpovědi
standa2

Pokud byl přítel OBVINĚN z trestného činu „maření výkonu úředního rozhodnutí“ a bylo to před 1.1.2010, tak zde je horní sazba 2 roky nebo peněžitý trest.

Pokud by se tak stalo po 1.1.2010 (což se ale asi nestalo), tak zde byla zpřísněna tato sazba na 3 roky.