Avatar uživatele
Pixma

Jaký trest byste jako"normální člověk" očekávali za zabití při dopravní nehodě z nedbalosti?

Zajímavá 0 před 2771 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lamalam

Zákon 40/2009 Sb., § 143 Usmrcení z nedbalosti

(1) Kdo jinému z nedbalosti způsobí smrt, bude potrestán odnětím svobody až na tři léta nebo zákazem činnosti.

(2) Odnětím svobody na jeden rok až šest let bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 proto, že porušil důležitou povinnost vyplývající z jeho zaměstnání, povolání, postavení nebo funkce nebo uloženou mu podle zákona.

(3) Odnětím svobody na dvě léta až osm let bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 proto, že hrubě porušil zákony o ochraně životního prostředí nebo zákony o bezpečnosti práce nebo dopravy anebo hygienické zákony.

(4) Odnětím svobody na tři léta až deset let bude pachatel potrestán, způsobí-li činem uvedeným v odstavci 3 smrt nejméně dvou osob.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Myslím, že trestní zákoník je v tomto ohledu dostatečně pružný. Soudit lze jen na základě konkrétních situací. Kdo zabije a ujede – nejtvrdší trest. Kdo zastaví a snaží se poskytnout první pomoc – stačila by i podmínka. Taky hodně závisí na tom, jak hrubá ta nedbalost byla.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
iceT

Nízký, protože jako slušného normálního člověka by mne tížilo svědomí…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Jaj tak tady nemůžu mluvit.
Ale jako normální člověk bych si uměl představit hódně vysokou paletu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Pixma

Schválně píši „normální člověk“. Je mnoho nehod, které způsobily „celebrity“, ale pokud mne paměť neklame, žádná nebyla odsouzená, jak se říká, na tvrdo!

před 2771 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Psychotic

To je tím, že téměř nikdo není odsouzen natvrdo. Není důvod zavírat do vězení lidi, kteří nechtěli nikomu ublížit.

před 2771 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pixma

Takže já zabiji člověka z nedbalosti, řeknu sorry a jsem čistý?

před 2770 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek