Pixma

Jaký trest byste jako"normální člověk" očekávali za zabití při dopravní nehodě z nedbalosti?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Zákon 40/2009 Sb., § 143 Usmrcení z nedbalosti

(1) Kdo jinému z nedbalosti způsobí smrt, bude potrestán odnětím svobody až na tři léta nebo zákazem činnosti.

(2) Odnětím svobody na jeden rok až šest let bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 proto, že porušil důležitou povinnost vyplývající z jeho zaměstnání, povolání, postavení nebo funkce nebo uloženou mu podle zákona.

(3) Odnětím svobody na dvě léta až osm let bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 proto, že hrubě porušil zákony o ochraně životního prostředí nebo zákony o bezpečnosti práce nebo dopravy anebo hygienické zákony.

(4) Odnětím svobody na tři léta až deset let bude pachatel potrestán, způsobí-li činem uvedeným v odstavci 3 smrt nejméně dvou osob.

Další odpovědi
Kepler

Myslím, že trestní zákoník je v tomto ohledu dostatečně pružný. Soudit lze jen na základě konkrétních situací. Kdo zabije a ujede – nejtvrdší trest. Kdo zastaví a snaží se poskytnout první pomoc – stačila by i podmínka. Taky hodně závisí na tom, jak hrubá ta nedbalost byla.

iceT

Nízký, protože jako slušného normálního člověka by mne tížilo svědomí…

zjentek

Jaj tak tady nemůžu mluvit.
Ale jako normální člověk bych si uměl představit hódně vysokou paletu.

Pixma

Schválně píši „normální člověk“. Je mnoho nehod, které způsobily „celebrity“, ale pokud mne paměť neklame, žádná nebyla odsouzená, jak se říká, na tvrdo!

Psychotic

To je tím, že téměř nikdo není odsouzen natvrdo. Není důvod zavírat do vězení lidi, kteří nechtěli nikomu ublížit.

Pixma

Takže já zabiji člověka z nedbalosti, řeknu sorry a jsem čistý?