WeeBear

Jaký rozdíl je mezi španělskou a jumbo kytarou?

Mám starší kytaru a koukala jsem na obrázky a přijdou mi celkem stejné. Potřebuju si koupit nové struny (rozmýšlím se mezi kovovými, které jsem měla doposud a nylonovými), tak bych ráda věděla, jakou kytaru vůbec mám.

V čem jsou hlavní rozdíly, které bych i já, jako naprostý začátečník a laik mohla poznat? Děkuji moc! 🙂
Doplňuji:
Děkuji moc vám oběma! 🙂

Nejlepší odpověď
tom004

Tady je dobře vysvětleno.Popis by byl moc dlouhý.

http://www.ites­t.cz/hobby/de­satero.htm

Další odpovědi
Děda Louda

Španělka má 12. pražec na hraně korpusu, kdežto typ nástroje zvaný jumbo má 12. pražec volný a hmatník je přístupný ještě za ním.

Děda Louda

K doplnění:
Při stejné menzuře (délce strun) má jumbo opticky delší hmatník (krk). Odtud zřejmě pochází i pojmenování podle sloního chobotu.