jaký přívěsný vozík za osobní auto

jaký přívěsný vozík nebo podvalník můžu použít pro řidičák skupiny B jedná se mi o hmotnost atd třeba povezu li auto na tom podvalníku díky

Nejlepší odpověď
Deli

Jakmile chcete vézt na podvalníku auto, jedná se o přívěs o celkové hmotnosti nad 750 kg – i když tam auto zrovna nebude, nesmíte s ním jet, máte-li pouze sk.B. Musíte mít i „E“.

Můžete řídit auto s přívěsem (obytným nebo nákladním) jehož celková váha nepřekročí 750 kg.

A zároveň dejte pozor, čím to potáhnete, v TP máte údaje, jak těžký přívěs (brzděný či nebrzděný) můžete táhnout.

Další odpovědi
gepik

S řidičákem s. B můžete řídit i soupravu do celkové hmotnosti 3500kg. citace . . . .S ohledem na množící se dotazy k významu řidičského oprávnění skupiny B a B+E z hlediska možné řízení jízdních souprav vydává Ministerstvo dopravy, odbor dopravně správní a BESIP, následující stanovisko.

Skupina B :
Podle § 81 odst. 4 zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů (zákon o silničním provozu), ve znění pozdějších předpisů, přicházejí v úvahu v zásadě dva možné způsoby řízení jízdních souprav s řidičským oprávněním skupiny B. Písmena a) až c) totiž představují samostatné alternativy vozidel, resp. jejich souprav, jež lze s oprávněním skupiny B řídit.
Podle písmene a) cit. ustanovení motorové vozidlo, které má kromě místa řidiče nejvýše osm míst k sezení a jehož maximální přípustná hmotnost nepřevyšuje 3 500 kg. K tomuto motorovému vozidlu smí být připojeno přípojné vozidlo o maximální přípustné hmotnosti nepřevyšující 750 kg. Souprava tedy může mít následující složení: motorové vozidlo 3 500 kg + přípojné vozidlo až 750 kg = jízdní souprava 4 250 kg (ve všech uvedených případech se jedná o maximální přípustnou hmotnost).
Podle písmene c) tohoto ustanovení opravňuje řidičské oprávnění skupiny B k řízení jízdních souprav složených z motorového vozidla podle písmene a) nebo b) a přípojného vozidla, pokud maximální přípustná hmotnost soupravy nepřevyšuje 3 500 kg a maximální přípustná hmotnost přípojného vozidla nepřevyšuje pohotovostní hmotnost motorového vozidla. V tomto případě již neplatí omezení maximální přípustné hmotnosti přípojného vozidla 750 kg, přípojné vozidlo tedy může být těžší.