Jakou hmotnost přívěsného vozíku mohu táhnout za osobním vozem

U vozu mám povolenou hmotnost pro nebržděný vozík 550 kg. Vozík chci vézt prázný (jeho okamžitá hmotnost je cca 150 kg), ale jeho celková povolená hmotnost v TP je 750 kg. Mohu takový vozík zapojit za auto?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Sám jste si odpověděl na začátku otázky U vozu mám povolenou hmotnost pro nebržděný vozík 550 kg. Pokud je TP vozu povoleno 550 nelze překročit.

Další odpovědi
led

Zapojiť môžte, ale pri jazde môže byť naložený len pri celkovej hmotnosti (vozíka s nákladom) do 550kg. Tú nesmiete prekročiť.
PS.
Miroslav, neplatí teda skutočnosť, ale papier?
Doplňuji:
Miroslav,
Ďakujem, za upozornenie. Máte pravdu, opýtala som sa dopravákov.

Miroslavst

Nem jelikož policii při případné kontrole bude zajímat údaj v OTP o celkové hmotnosti.

franku

Zapojit asi můžete,ale nesmíte překročit 550 kg

Miroslavst

Led: Platí iba papier. Pokial máte vodičský preukaz B, do 3,5 tony, tiež nemožete šoférovat nákladné auto aj keby malo prázdne 3400kg, keď celkovú hmotnosť v OTP má 7t.