klarisek50

Jaký/který nejhezčí zámek byste mi doporučili v České republice?

Jaký nejhezčí zámek by jste mi doporučili v České Republice?

Dobrý den, chceme si s manželem udělat nějaký hezký výlet po ČR a hrady máme skoro veškerý procestovaný, jaký zámek by jste mi prosím doporučili ? 🙂

Nejlepší odpověď
Emefej

Krásný Dvůr, zámek sice nic moc, ale zámecký park je skvost, který nemá v ČR obdobu.

Další odpovědi
Drap

Na každém je něco pěkného a zajímavého. Co třeba Hluboká?

Malvína

Za mě jednoznačně Hluboká nad Vltavou nebo Dobříš.

annas

Každý má jiný pohled na to, co se mu líbí. Jaký zámek preferujete? Renesanční, romantický, pohádkový atd.

Podívejte se na naše nejkrásnější hrady a zámky u nás, které doporučuje Kudy z nudy. .

Jsou to: Hrad Loket, Křivoklát, Bezděz, Pražský hrad, Karlštejn, Pernštejn,

Zámek – Červená Lhota, Český Krumlov i hrad), Sychrov, Hluboká nad Vltavou, Lednice.

Nejde jen o zámky, ale i o hrady. Doplnila jsem jejich názvy, protože ne každý rozklikne odkaz, takže se třeba opakuje.

https://blog.ma­ll.cz/hobby/11-nejkrasnejsich-hradu-a-zamku-v-ceske-republice-407.html
--

Záleží, kterým směrem se chcete vydat – např. Olomoucko – hrad ve Śternberku a na Bouzově, zámek Úsov, Náměšť na Hané, Čechy pod Kosířem.. Šumpersko – Velké Losiny , Prostějovsko – Plumlov. , Přerovsko – Tovačov.

zjentek

Neexistuje nejhezčí ;)

Pro mne to má duši zde:

https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=z%C3%A1mek+v+hrad­ci&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b

Podobně jaqko Emefej- zámecký park je skvost… ale ten největší „energetický náboj“ je tam cítit květen-červen ;(… ale taky to může být můj subjektivní pocit ;)

dubraro

Kroměříž + celé město a parky.

peterd108

Bouzov

k009

Červená Lhota, Kozel, Hluboká, Zbiroh.

marci1

Krásný zámek je „Lednice“: 🙂
https://pixaba­y.com/cs/z%C3­%A1mek-lednice-obec-lednice-stavba-1906545/

klarisek50

Byli jsme nakonec na zámku Hluboká.. je fakt, že jsme tam byli už po několikáté, ale pokaždé to má nějaké jiné kouzlo… chytli jsme krásné počasí a zrovna tam jeden den byli nějaké slavnosti 🙂 Docela mě láká Lednice, tam bych se chtěla docela podívat. Ale je to docela od mého bydliště z ruky. Děkuji za typy ! 🙂

klarisek50

Emefej – myslíte toto ? :) https://www.zamek-krasnydvur.cz/cs .. to vypadá hezky

Emefej

Ano, to je on.