Mc Merkurion

Jaký mi doporučíte mobil?

… zdá se, že ten nynější se brzy odebéře do věčných lovišť, tak pokukuju po jiným …
… a proto se ptám na vaše názory a doporučení …
… mám tyto malicherné požadavky:

  • jsem příbuznej Skrblíka, takže jej chci skoro zadarmo (já vím, že úplně zadarmo to nejde, to bych musel napsat Ježíškovi a ten se mně zeptá jestli jsem byl hodnej a bla bla bla, dyť to znáte), no asi tak do čtyř litrů
  • s androidem, jabka máj rád pouze přepálený
  • musí mít slot na dvě simky (stále se najdou výjimky, které to nemají) a SD kartu min 32G
  • nabíjení typem microUSB Type-B
  • dobrej foťák s bleskem a autofokusem (občas potřebuju něco vyfotit jako fotodokumentaci a foťák s sebou vážně tahat nemínim) a samozřejmě i video (nebudu si přeci kupovat kameru)
  • velkej displej (blbě vidim a nechci si furt nasazovat brejle), jo a dotykovej
  • musí k němu jít přes ten port (OTG či jaká tegnologie to je) připojit klávesnice, flešky, atd.
  • no, a hlavně, musí bejt odolnej, takový ten pro horolezce křížený s potápěčem
  • jsem velmi mizerně jazykově vybavenej (od přírody jen jeden), tudíž pokuď možno v českým obchodě, po netu nic neberu (moc tomu nevěřím, od tý doby, co posílali v balíkách místo drahý papriky drcenou cihlu jsem na zásilkový služby za více jak pětikilo zanevřel, jen osvědčený firmy)

… tak co myslíte ??? … poradíte ??? vím, že nejsem moc náročnej a že bych měl něco doplnit, tak jen co si vzpomenu … ale vopravu sem si vyčerpal, tak teď už jen v diskuzi …

Nejlepší odpověď
anonym

Nejlépe teď vychází model Xiaomi Redmi Note 7 4GB/64GB
.. ostatně více než 600 pětihvězdič­kových hodnocení od uživatelů co telefon koupili na heurece hovoří naprosto za vše. Přitom cena 4150 Kč , což ten tvůj limit nijak závratně nepřevyšuje.

Ostatně počti si v recenzích sám https://mobilni-telefony.heure­ka.cz/xiaomi-redmi-note-7-4gb-64gb/

--- jako obvykle ale i zde jdu osobně trochu proti davu utrženému z řetězu a upřednostnil bych jiný model shodou okolností stejné stejné značky a sice Xiaomi Mi A3 a to především proto, že je s výše uvedeným prakticky identický až na jeden dosti podstatný podstatný rozdíl a tím je opravdu výrazně kvalitnější fotoaparát právě u modelu A3 (přitom cena je prakticky stejná viz https://mobilni-telefony.heure­ka.cz/xiaomi-mi-a3-4gb-64gb/ )

Další odpovědi
FlAsh_7

Samsung A50 a M20 vypadají dobře. 🙂

Lotr2008

UHANS MX je skvělá volba.

Mc Merkurion

@george: … díky, docela jsem na tvoji odpověď čekal, všiml jsem si, že toho o telefonech víš dost, je to lákavá nabídka, kapacita i foťák vypadá dobře, cena by nebyla tak špatná, jen je problém: autofokus, a NTC, to bych překousl, ale nejni odolnej, to je hlavní požadavek, tlefon je ve vatičce a v pohodlí pouze, když je na nabíječce (a to ještě ne vždy) … koukal jsem po tomto: http://www.iget­.eu/cs/blackvi­ew-gbv5800 , co myslíš ???

Mc Merkurion

@FlAsh7: … díky, ale píšu do čtyř litrů a odolnej, tendle rozsednu první tejden …

anonym

u chytrých telefonů je odolnost dána v podstatě jen použitým sklem Gorilla Glass 5 a toto odolné sklo ve zmíněných modelech Mi A3 a Note 7 najdeš. Jde to samozřejmě i odolněji ale pak už výrazně ztrácíš na všech ostatních technických atributech protože se s požadavkem na pogumovaný rám ocitáš už daleko mimo mainstream.

Mc Merkurion

… mám na mysli krytí proti vodě …

anonym

Prakticky to pak se super odolnými telefony typu v pogumovaných rámech a s protiprachovou vložkou vypadá tak, že sice přežijí kde co, ale uvnitř jsou to zpravidla nevýkonné šunty navíc s ohledem na specifický požadavek odolnosti bývají i dost předražené, z ohledem na to co všechno v nich výrobce očesal až na kost :-/ Ostatně posuď sám → https://mobilni-telefony.heure­ka.cz/ulefone-armor-3w-dual-sim/

Mc Merkurion

… ano, tuto značku a nejen tento model jsem vyloučil mezi prvníma … porovnával jsem je s tímto: http://www.iget­.eu/cs/blackvi­ew-gbv5800 https://mobilni-telefony.heure­ka.cz/iget-blackview-gbv5800/ cena je ovšem 2990,– v Datartu …