fifo

Jaký maximalní tlak a podtlak dokáže vivinout dospěly člověk ůsty .

Nejlepší odpověď
aliendrone

Netuším, ale bude to individuální. Každopádně MOC se mi líbila hláška v jednom filmu, kde se jedna babuchen chválí, že umí tak dobře, že dokáže „vycucnout i hřebík z prkna“. ;) :D :D

Další odpovědi
Kelt

To se dá změřit. Dej si hadici s vodou do úst a zkoušej, z jaké hloubky vysaješ vodu a kolik protlačíš.

Dochy

Na tvé doplnění v diskusi: 0,5 atmosféry ani omylem. Podle
http://fyzweb­.cz/clanky/in­dex.php?id=169
zvládli při nafukování balonku kolem 6kPa. Tak bych jako rozumnou hranici co „lze“ dal cca 10kPa, tedy 0,1 atm. sání na tom podle mně bude podobně. Samotná ústa zvládnou tedy o něco víc než plíce. Ale nebude to nic závratného.

fifo

Vím že to bude individualni alespon priblizne 0,5 Bar nebo vice ci mene?