Avatar uživatele
PetrSl

Jaký máte názor na to, že někdo chodí k psychologovi?

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Ametyst, Hermelín D, Nikola23 před 713 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hard work

Úplně normální. Stačí se zamyslet, že psychology mají k dispozici třeba špičkoví sportovci nebo různí lidé ve vysokých pozicích apod. Psychologové pomáhají například pozůstalým po obětech války nebo lidem v oblastech zasažených přírodní katastrofou.

Je naivní si myslet, že psycholog slouží pouze lidem s psychickými problémy.

Upravil/a: hard work

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
GM

Psycholog není lékař, nepředepisuje léky a nepomůže. Dozvíte se od něho to, co už dávno víte. Přínosnější je svěřit se kamarádovi – kamarádce.

Upravil/a: GM

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Ametyst

Třeba po prožité tragédii asi nikdo jiný nezbývá: přátelé jsou slabí a nechtějí o tom mluvit, smrt je tabu a pozůstalý je ponechaný sám sobě. Divná kultura.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Filipos120

Mám pocit, že v ČR je stále ten názor jak za totality, že když někdo chodí k „Chocholouškovi“ musí bejt divnej nebo blázen. Za mě musím říct, že psycholog je někdo kdo tě vyslechne a odborně poradí. A klient získá nadhled. Lepší než to vyprávět nějaký Maruně na kafi která to za tvýma zádama vykecá celý vsi. Je to sice klišé ale pravdivý když si zlomíš nohu tak si asi těžko řekneš jo dobrý to rozchodím prostě jdeš k lékaři, Tohle je to samý.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Staromódní. Nezpochybňuji, že pyscholog může leckomu pomoci a dokonce, že tato pomoc je někdy NUTNÁ/NEZBYTNÁ. Nicméně pro mě samotného je to jasná indikace „slabého kusu“ nebo chceš-li „vadného zboží“. Zkrátka lidí se kterými NELZE počítat, pokud se nechceš dočkat nějakého nepěkného překvapení.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
EKSOT123

Říká se, že když někdo plánuje jít k psychologovi, měl by si nechat prvně vyšetřit hlavu. Ale dost legrace, myslím, že leckdo má život tak trpký a komplikovaný, že nějakou podporu a praktické rady potřebuje. Ve skutečnosti jde hlavně o to, ujasnit si praktické souvislosti a jak se zařídit. Také mít jasno mezi Bohem – jestli jsem páchal nebo páchám zlo a nějak se mi to vrací, nebo jestli trpím nevinně a můžu být tedy relativně spokojený. Ovšem řada psychologů používá polospiritistické metody nebo nejsou dost psychicky vyzrálí. Osobně bych se toho děsil a snažil se radši hledat světlo pomocí modlitby. Ale člověk ve stresu může mít tak zatemněnou mysl, že není schopen si věci sám ujasnit. A jistě se najde i řada skromných zkušených psychologů ku pomoci.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
_Bůh_

Asi žádný. Lidé chodí na nákup, k očaři, k psychologovi… nevím, co k tomu více říct. Prostě to tak je.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Kdysi se na takové lidi nahlíželo jako na podivíny. Dnes je to dost normální, jak se člověk má starat o své fyzické zdraví, tak by měl dbát i o duševní. Hodně utečenců z Ukrajiny bude takovéto konzultace i medikamenty potřebovat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Názor žádný. Je to jejich věc a zřejmě ho potřebují, nebo si alespoň myslí, že ho potřebují.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ellísek

Rozhodně podporuji. A pro informaci některých ne všichni mají přátele nebo se jim mohou svěřit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kazatel

Názor na to mám ten, že takový člověk asi potřebuje psychologickou pomoc. Ježiš, co takový dotaz dělá v Dotazech+?

Je to úplně stejně blbý dotaz, jako co si myslíte o tom, že někdo chodí k doktorovi, nebo na pedikúru.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lucyfer

Žádný. Nijak mi to „nepřekáží“, že tam někdo chodí. Snad si jen říkám, jestli to těm lidem opravdu pomáhá… A někdy mi to přijde zvláštní, jak pořád vše oddělujeme (s každým problémem jinam) a že se možná vytrácí obyčejný lidský kontakt… s přáteli a tak, kde to můžeme probrat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Filip84

Žádný, jeho věc, ergo, moje zbytečná starost.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jarija

Můj názor je kladný. K psychologovi chodí i lidé, kteří jsou uzavřenější a psycholog mu pomůže trochu se rozmluvit a popřípadě rozebrat a řešit nějakou tíživou věc společně. Pak tam chodí lidé ,kteří mají svého psychiatra, ale ten nemá spoustu času na povídání a tam nastupuje psycholog, který s psychiatrem spolupracuje. Ještě může jít o psychologické testy, aby pomohli odhalit onemocnění mozku. Takže dobrého psychologa Vám pomůže najít i vaše Zdravotní pojišťovna, která má seznamy lékařů.

Upravil/a: Jarija

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ツOMGGAMERCZE

No ve skutečnosti je pozitivní protože pokud se někomu chcete svěřit je ideální osoba protože pokud se nepletu má lékařský slib o tom že nemuže nic prozradit , to u nikoho jiného takovou jistotu nemáte

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
klob1

Asi šťastný člověk, když jej může mít a k němu může chodit. Spíš, kdo tam nechodí. Dnes většina lidí spíš tam chodí nežli nechodí. Pozor, ještě rozlišovat Psycholog a Psychiatr! Také záleží z jakého důvodu tam chodí, může být to z různých důvodů i.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
halfksv en

Je to jejich věc, ale za mě je to věc naprosto normální.

Avatar uživatele
jirka21kufr

nejlepipsycho­logjetatamamaz­najitedokonale­aniotomnevis

Nový příspěvek