M-Rock

Jaký máte názor na hygienu? (např.sprchování)

Je pro vás normální mýt se každý den nebo každý druhý den? Nebo považujete lidi kteří praktikují mytí obden a déle za „nečistotné“?

Nejlepší odpověď
anonym

pro mě je samozřejmostí mýt se i několikrát denně když je potřeba,člověk jenž se pár dní nemyje je opravdu nečistý,zapáchá a navíc šíří nemoci jako třeba žloutenku

Další odpovědi
mosoj

Několikrát denně – naprosté plýtvání a zhýralost a rozmazlenost.
Je prokázáno že zhoršování zdravotního stavu současné populace souvisí s přehnanou higienou. Nejzdravější jsou cikáňata.

Tím samozřejmě neříkám, že se nemá mýt po celodenní práci.
Doplňuji:
To že je to plýtvání ukáže čas.

panenka

Já se koupu i má rodinka každý den když je velké horko tak i dvakrát za den.Podle mě by se lidé měly koupat každý den ale je to čistě jejich věc

Rocker

Koupu se každý večer,někdy si dám sprchu i přes den.

Falcon

Myslím si,že se tady nikdo nepřizná,že se třeba koupe jednou za týden.Kdysi se lidi taky koupali jenom v sobotu a ještě třeba 5 v jedné vaně a pochybuji,že smrděli.Já osobně si ruce myji pokaždé,když přijdu z venku,nebo samozřejmě před jídlema po toaletě,ale sprchuju se klidně třeba jednou za tři dny.A mám známé,kteří se sprchují třeba jednou týdně,ale jak říkám,ten kdo to dělá to neřekne.Pokud nepracuji v továrně,nevím proč bych se měl pořád mýt.

Terryle

Normální je mýt se denně, ale na druhou stranu když to občas nejde, tak co. Samozřejmě závisí na tom, co člověk dělá a třeba i jak se potí – to je hrozně individuální, někdo je cítit po půldni, když se myl ráno, někdo příjemně voní a nemyje se dny dva. Když člověk těžce fyzicky dělá nebo sportuje, je upocenej a pak to má okolí čmuchat, je to samozřejmě jasný. Ale když jsem se třeba učívala na státnice, ležela celý dny na posteli a největší fyzickou námahou bylo jít si uvařit čaj, někdy jsem prostě večer usnula bez sprchy a mašli jsem si z toho neházela – zkrátka jsem za ten den špinavá nebyla. Výjimečně se podle mě večerní sprcha přeskočit dá. A občas mám období, kdy mi víc vyhovuje sprcha ráno než sprcha večer (ona by teda byla ideální ráno i večer, ale na to jsem líná a je to plýtvání vodou). Pokud jsem byla ten den převážně doma, tak klidně do postele vlezu i bez sprchy a absolutně mi to nečiní násilí – opláchnu se ráno a navíc mě to příjemně probudí a osvěží.
Samozřejmě neřeším situace, kdy se umejt prostě není kde – na cestách, festivaly a podobně. Tuším, že nejdelší šňůru jsem takhle měla tři večery bez umytí – ale v takovejch situacích se to bere trošku jinak :)

FOG

Asi je to individualni podle toho kde clovek pracuje a zije a tez podle moznosti.
Je pravda,ze jsme se pred 30 lety koupali jednou tydne,vetsinou denne myli do pul pasu a nohy atd.
Dnes si vsak nedovedu predstavit ranni probuzeni ve sprse,kde se mi uvolni klouby a zahreju se hlavne v zime,v lete zase osvezi.
Pouzivam sprchu minimalne 2× denne a nevidim v tom plytvani,prepych,ci prehnanou hygienu.

ReHu

Pokud to situace dovoluje, tak každý večer.
Znám pár lidí, kteří se myjí ráno, ale jít spát do postele neumytá…no tíž by se mi usínalo.
A v létě je sprcha i přes den.

venkovan

Fuj – sprchovat se denně tak jedině v měkké dešťové vodě v oblati deštného pralesa.
Na vojně se uči vojáky denně mýt jen několik míst. obličej, ruce (ty i několikrát), intimní partie a nohy – chodidla. o je prý to nejpodstatnější. Sprchy byly jednou týdně, někdy i v delší periodě a všichi to přežili a že by byl na pokojích enormní smrad to se říci nedá.
A jinak když denně, tak je spláchnout – mýdla odmaštují pokožku a otevírají kůži pro vstup četných chdoroboplodných zárodkům.
Ale přirozená vůně pkožky je pro lidi nepřijatelná, tak se mydlíme od rána do noci abychom voněli chemií.
Když je občas člověk venku v přírodě kde holky nemají přístup k záplavě chemie ale mají možnost se v základu denně opláchout, tak bych řekl, že hormony jsou na pochodu víc než v městském chemickém prostředí. Snad to platí i pro holky, když ti kluci s nimi v přírodě (putovní několika denní akce apod.)několik dní a jsou schopni se taky denně v základu opláchnout a vyměnit, či alespoň trochu přemáchnout spodní prádlo.

Anizbor

Nedvedu si předstit si ráno neočisit zuby a umýt se i po každé toaletě a večer očista celého těla,sprcha,nebo koupel+ zuby.