Pokročilý

Jaký máte názor na hygienu? (např.sprchování)

Je pro vás normální mýt se každý den nebo každý druhý den? Nebo považujete lidi kteří praktikují mytí obden a déle za "nečistotné"?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

pro mě je samozřejmostí mýt se i několikrát denně když je potřeba,člověk jenž se pár dní nemyje je opravdu nečistý,zapáchá a navíc šíří nemoci jako třeba žloutenku

Další odpovědi:

Zlatý

Několikrát denně - naprosté plýtvání a zhýralost a rozmazlenost.
Je prokázáno že zhoršování zdravotního stavu současné populace souvisí s přehnanou higienou. Nejzdravější jsou cikáňata.

Tím samozřejmě neříkám, že se nemá mýt po celodenní práci.
Doplňuji:
To že je to plýtvání ukáže čas.

Zlatý

Já se koupu i má rodinka každý den když je velké horko tak i dvakrát za den.Podle mě by se lidé měly koupat každý den ale je to čistě jejich věc

Stříbrný

Koupu se každý večer,někdy si dám sprchu i přes den.

Pokročilý

Myslím si,že se tady nikdo nepřizná,že se třeba koupe jednou za týden.Kdysi se lidi taky koupali jenom v sobotu a ještě třeba 5 v jedné vaně a pochybuji,že smrděli.Já osobně si ruce myji pokaždé,když přijdu z venku,nebo samozřejmě před jídlema po toaletě,ale sprchuju se klidně třeba jednou za tři dny.A mám známé,kteří se sprchují třeba jednou týdně,ale jak říkám,ten kdo to dělá to neřekne.Pokud nepracuji v továrně,nevím proč bych se měl pořád mýt.

Zlatý

Normální je mýt se denně, ale na druhou stranu když to občas nejde, tak co. Samozřejmě závisí na tom, co člověk dělá a třeba i jak se potí - to je hrozně individuální, někdo je cítit po půldni, když se myl ráno, někdo příjemně voní a nemyje se dny dva. Když člověk těžce fyzicky dělá nebo sportuje, je upocenej a pak to má okolí čmuchat, je to samozřejmě jasný. Ale když jsem se třeba učívala na státnice, ležela celý dny na posteli a největší fyzickou námahou bylo jít si uvařit čaj, někdy jsem prostě večer usnula bez sprchy a mašli jsem si z toho neházela - zkrátka jsem za ten den špinavá nebyla. Výjimečně se podle mě večerní sprcha přeskočit dá. A občas mám období, kdy mi víc vyhovuje sprcha ráno než sprcha večer (ona by teda byla ideální ráno i večer, ale na to jsem líná a je to plýtvání vodou). Pokud jsem byla ten den převážně doma, tak klidně do postele vlezu i bez sprchy a absolutně mi to nečiní násilí - opláchnu se ráno a navíc mě to příjemně probudí a osvěží.
Samozřejmě neřeším situace, kdy se umejt prostě není kde - na cestách, festivaly a podobně. Tuším, že nejdelší šňůru jsem takhle měla tři večery bez umytí - ale v takovejch situacích se to bere trošku jinak :)

Bronzový

Asi je to individualni podle toho kde clovek pracuje a zije a tez podle moznosti.
Je pravda,ze jsme se pred 30 lety koupali jednou tydne,vetsinou denne myli do pul pasu a nohy atd.
Dnes si vsak nedovedu predstavit ranni probuzeni ve sprse,kde se mi uvolni klouby a zahreju se hlavne v zime,v lete zase osvezi.
Pouzivam sprchu minimalne 2x denne a nevidim v tom plytvani,prepych,ci prehnanou hygienu.

Zlatý

Pokud to situace dovoluje, tak každý večer.
Znám pár lidí, kteří se myjí ráno, ale jít spát do postele neumytá....no tíž by se mi usínalo.
A v létě je sprcha i přes den.

Zlatý

Fuj - sprchovat se denně tak jedině v měkké dešťové vodě v oblati deštného pralesa.
Na vojně se uči vojáky denně mýt jen několik míst. obličej, ruce (ty i několikrát), intimní partie a nohy - chodidla. o je prý to nejpodstatnější. Sprchy byly jednou týdně, někdy i v delší periodě a všichi to přežili a že by byl na pokojích enormní smrad to se říci nedá.
A jinak když denně, tak je spláchnout - mýdla odmaštují pokožku a otevírají kůži pro vstup četných chdoroboplodných zárodkům.
Ale přirozená vůně pkožky je pro lidi nepřijatelná, tak se mydlíme od rána do noci abychom voněli chemií.
Když je občas člověk venku v přírodě kde holky nemají přístup k záplavě chemie ale mají možnost se v základu denně opláchout, tak bych řekl, že hormony jsou na pochodu víc než v městském chemickém prostředí. Snad to platí i pro holky, když ti kluci s nimi v přírodě (putovní několika denní akce apod.)několik dní a jsou schopni se taky denně v základu opláchnout a vyměnit, či alespoň trochu přemáchnout spodní prádlo.

Pokročilý

Nedvedu si předstit si ráno neočisit zuby a umýt se i po každé toaletě a večer očista celého těla,sprcha,nebo koupel+ zuby.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4390
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2268
Zlatý annas 1827
Zlatý quentos 1547
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1520
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1426

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.