Hlada

Jaký máte názor na aukce půjček Bankerat.cz?

Bankreat nabízí zajímavý způsob zprostředkování půjček. Nejsem si ale jistý, jestli věřitelé příliš neriskují.
Doplňuji:
Hluboký předklon Jambalaye za přečetení, rozbor a posouzení smlouvy.

Nejlepší odpověď
Jambalaya

No, myšlenka aukčního úvěru není tak špatná. Ne, že bych si chtěla půjčit, ale pro zajímavost jsem si tuto smlouvu zběžně přečetla. Co mne tedy zaujalo:

  1. dlužník i věřitel dávají souhlas šíření a zveřejňování jejich soukromých dat a to minimálně po dobu trvání úvěru, přestože v další větě je řečeno, že mohou souhlas kdykoliv odvolat. Odvolání souhlasu však pravděpodobně dojde k porušení smlouvy viz dále.

2)Jako věřitel nemám nárok skoro na nic, protože když dojde na lámání chleba, budu ten poslední, co něco dostane.

  1. Dále si jako věřitel musím zjistit insolvenci dlužníka a ještě jsem povinna tyto informace sdělit administrátorovi.
  2. Zajímavé dále je, že v odstavci práva a povinnosti administrátora se žádné povinnosti neukládají, administrátor má pouze práva a pražádnou odpovědnost a to dokonce za správnost smlouvy, jak je uvedeno.
  3. Podle hierarchického uspořádání druhu platby v případě insolvence dlužníka, na chudáka věřitele nic nezbyde. Tedy např. v případě zesplatnění směnky při půjčce 100000 kč, má admin okamžitě nárok na 35 tis za nic, zatímco věřitel se bude honit po soudech.
  4. Další bomba je, že zcela postačuje korespondence emailem a zpráva se považuje se za doručenou i když si email nepřečtete.
  5. Kdyby čistě náhodou uhradil dlužník peníze přímo věřiteli a ten je nevrátil do 15ti dnů adminovi, musí věřitel adminovi uhradit jednorázovou pokutu ve výši 30000, pokud má půjčeno zmíněných 100000.
  6. A vůbec nejlepší jsou důvody pro zesplatnění. První dejme tomu, prodlení delší jak 30 dní, pomineme-li nehoráznou výši za zaslání upomínky (nejspíše emailem), ale druhé "uvedl-li dlužník nepravdivé nebo hrubě zkreslené údaje nebo podstatné údaje zamlčel…). To může být úplně cokoliv.

Tento poslední bod, je dle mého názoru hlavním cílem této společnosti. Provádět zesplatňování úvěrů za těžké prachy a prodávat osobní údaje marketingovým firmám.

Vůbec nechápu, jak takovýto „slint“ může někdo podepsat, ať již se jedná o věřitele či dlužníka.

Další odpovědi
anonym

Ad Jambalaya, upřímný obdiv a gratulace jménem soudných uživatelů.
Toto je jeden z mála zářných příkladů, kdy Odpovědi skutečně pomáhají, byť i varováním před nekalými praktikami.
Daleko více mne však překvapuje jak je možné, že v našem právním prostředí a množství různých státních kontrolních orgánů, může vůbec podvodný subjekt vlézt bez omezení na trh.
Podobné aktivity by měly být podmíněny bankovní licencí, kterou zase jen tak každý nedostane.

hanulka11

o půjčkách vůbec nic nečtu, tak na to nemám žádný názor .Je to vše jen tahání peněz z lidí

ServiceOffer

BUSINESS LOAN PERSONAL LOAN HERE APPLY NOW WhatsApp +918929509036 financialserviceoffer876@gmail.com Dr. James Eric

Hong Kong

NALÉHAVÁ NABÍDKA PŮJČKY S NÍZKOU ÚROKOVOU ÚROKEM 3% PLATÍ HNED TEĎ. Akvizice na podnikatelský úvěr a všechny ostatní související půjčky KRISTICKÉ ÚVĚROVÉ FONDY vás pokryly, máme pro vás speciální nabídku, nabízíme vám platformu, kde můžete využít půjčku s úrokovou sazbou 3% na zajímavé období od 1 do 35 let, jsme spolehliví, důvěryhodní a legitimní. Nabízíme půjčku od minimálně 5 000 $ do maximálně 80 000 000 $: 00. Zájemci by nám měli laskavě poslat zprávu prostřednictvím portálu společnosti a vyplnit formulář žádosti prostřednictvím whatsapp: +256756543536 nebo e-mailu: christharmonyloanfund@gmail.com

Hlada

Po letech mohu na svou otázku odpovědět, tentokrát z vlastní zkušenosti z pozice investora.
Investování přes Bankerat je velmi rizikové. Problémem ale zdaleka není smlouva, jak to vypadalo zpočátku. Ta je nyní v problematických bodech upravená. Pokuta 35% byla zrušená, odpadá tak podezření o úmyslném zesplatňování. Ostatní vysvětlil přede mnou HMTD. Administrátor už sleduje insolvenci dlužníků, sleduje platby, při neplacení dlužníky různým způsobem upomíná, má právníka, který si nárokuje odměnu až z vysouzených peněz. Odměna 1%/rok za tyto služby se mi zdá
přiměřená.
Zásadním rizikem jsou věřitelé a zákon o oddlužení.
Před schválením půjčky nemá věřitel žádnou možnost si ověřit, kolik má dlužník jiných závazků. Žadatelé o půjčku jsou převážně lidé problémoví, často jsou to podvodníci, kteří v krátké době získali desítky půjček v hodnotě několika miliónů a ani nemají v úmyslu je splácet, protože chtějí požádat o oddlužení. Soud se získáním ani použitím peněz nezabývá a oddlužení povolí. Dlužník pak splatí 30% a po pěti letech má 70% vypraných pro svou potřebu. Lepší, než výdělek prací. Toto je jedno z možných rizik, které je potřeba při investování přes Bankerat znát. Administrátor žádné riziko nenese. Míru rizika si určuje investor.
Při znalosti problematiky a dostatečném zajištění půjček se mi investování přes Bankerat (obecně P2P) zdá velmi zajímavé.

HMTD

Jambalaya: Rozhodl jsem se napsat svůj názor na tuto společnost, je to názor z pohledu investora který již služby Bankeretu přibližně rok využívá. Nepřipadám si jako hlupák když přistupuji na jejich podmínky, jsou přesně dané a ač by mohli být lepší v podstatě nejsou ani tak hrozné jak se z vašeho článku zdá. Snad nevadí když použiji vaše body.

  1. ano, ale to po vás chce dnes kde kdo, domů mi například chodí nevyžádaná pošta jen proto že jsem v seznamu telefoniky O2.

2)ano i ne, budete ten poslední ale jak už jsem se přesvědčil po celou dobu když někdo nesplácí načítají procenta úroku.
3)Možná to tak bylo v době kdy jste článek psal, ale mně už insolvenci dlužníka kontroluje administrátor, několikrát jsem se na to dotazoval, zatím nikdo z mích klientů do insolvence nevstoupil takže to oficiálně potvrzeno není pouze mě o tom ujistili telefonicky.
4)Jsou to naše peníze, bankerat to má skutečně chytře vymyšleno nic neriskuje, skutečně je lepší kontrolovat správnost smluv už jsem jednu chybu našel, vše se rychle vyřešilo, ale třeba podpisy kontrolují, má chyba byla v tom že dlužník se složitějším přímení měl na směnce a smlouvě o jedno písmeno méně. Hold selhal lidský faktor.
5)Tady moc nesouhlasím ano v případě zesplatnění se dluh navýší o 35 procent které dostane administrátor, k dluhu bude každý den přičteno 0,3 procenta pro věřitele(dříve 0,5 ke dlužníkům je to vstřícné že úrok snížili). Jelikož již jedenu půjčku vymáhám tak vím že po soudech lítat nemusím, byli mi zaslány dokumenty od advokátní kanceláře, ta mne zastoupí a veškeré náklady zaplatí dlužník. O důvod více splácet

  1. každý kdo mi nesplácel dostal od Bankeratu email nebo sms možná oboje a to několikrát, odeslána upomínka poštou a ještě voláno to vše dříve než dluh zesplatnily, nemůže říci že nebyla informována. Vždy se radí aby byl dlužník komunikativní hodně to pomáhá.

7)souhlasím, ale je to logické, je to nejspíš proto že na smlouvách je i mé číslo účtu a dlužník by se mohl splést, bankeret by pak neměl žádnou páku jak peníze dostat s věřitele takhle ji má.
8)myslím že je to hlavně aby dlužník nezamlčoval informace, co já vím třeba o dalších nesplacených úvěrech a podobně, půjčil jsem šesti lidem menší částky, na nějaké statisíce nemám a nikdy dluh nezesplatnili z jiného důvodu než nesplácení.
Myslím že hlavním cílem té společnosti je bez jakéhokoliv rizika vydělat na každé půjčce okolo 5–10 procent, nevím kolik to přesně je, ale dost na to aby se jim vyplatilo mít co nejlepší jméno ve společnosti a nedělat podvody.
Mají online poradnu kde mi pohotově odpověděli na všechny dotazy, a jako investor jsem zatím spokojen, v poslední době i poskytované úroky značně klesli takže podle mého můžou být spokojeni i ti kdo si půjčí.
Pokud jsem někomu pomohl registrujte se prosím přes můj odkaz vás to nic stát nebude a mně to pomůže. Děkuji
https://www.ban­kerat.cz/?refe­rent=15578

loken

Doporučuji projít si informace na https://www.jir­kovapujcka.cz/ban­kerat-pujcka/