bolak

Jaký máme v ČR poměr vdovců a vdov?

Pořád se všude říká že muži se u nás dožívají cca o 6 let méně než ženy, ale je to tak že muž z páru se dožije určitého věku, pak umře a žena po něm dožívá, a nebo toto platí i pro mladší generace? Kdybychom srovnali počet mužů a žen ve věku 0 let, 20 let, 40 let a 60 let, budou ty počty zhruba stejné, nebo my muži takhle umíráme už v průběhu?

Odpovědi
anonym

Zde je to rozepsané, ale není to od mladších věkových skupin.
https://www.czso­.cz/documents/10180/256­27994/31003