quizzi

Jaký má význam nošení roušek, když se zakryjí pouze ústa?

Pozoruji, že mnoho lidí si nezakrývá nos a tudíž nic nebrání tomu, aby vdechli nebo vydechli ten koronavirus.

Zdroj: https://www.no­vinky.cz/doma­ci/clanek/bali­li-rousky-pro-seniory-ale-usta-zakryta-nemeli-40336454

Nejlepší odpověď
Kepler

Valný význam to nemá. Příkaz zní: zakrývat si ústa i nos! Lidi si to takto usnadňují, aby se jim lépe dýchalo.

Další odpovědi
Hlada

Virus se šíří kapénkami, které vylétají z úst při hlasitém hovoru. Tomu brání rouška před ústy. Vdechnutí viru nebrání. Protože nos má dírky dolů a nemluví se jím, nemohou se tak šířit kapénky směrem dopředu, do volného prostoru. Rouška před ústy tak má prakticky stejný účinek.

marci1

Žádný, jako by roušku vůbec neměli. Určitě to není moc příjemné, celou směnu mít rouškou přikrytá ústa i nos, ale bohužel nic jiného kromě rozestupů a mytí rukou prozatím neexistuje. ☹

Justin1

Význam to má asi takový, jako když si do půlky okna dáme síť proti hmyzu, protože síť do celého okna se nám nechce platit.

Někteří lidé asi považují za správné škodit ostatním nebo je i ohrožovat, když z toho budou mít pro sebe prospěch. Je to primitivní uvažování založené na tom, že dokud se to neodhalí a nepotrestá, tak to je v pořádku, a když z toho budou problémy, tak snad zasáhnou někoho jiného a snad je přece někdo vyřeší.

Příroda řeší některé problémy tak, že sází na to, že je za ni někdo vyřeší, jinak je nechá nezvládnuté a zajistí jenom volání o pomoc nebo ani to ne. Mám dojem, že někteří lidé nevymyslí nic lepšího než v tomto přístupu pokračovat.