jey

Jaky ma vliv rezaveni zemske osy na bolesti patere ?

Nejlepší odpověď
Co

Páteř v důsledku vychýlení zemské osy trpí. Zatímco v době kdy byla rotace bez vychýlení, odhadoval se počet lidí trpícími bolestmi zad na čtvrtinu populace. Přitom se s nimi setkalo až 80% lidí alespoň jednou v životě. Dnes kdy je zemská osa rezivá, trpí bolestmi páteře každý první člověk. Termín zareznutí zemské osy nemusí znamenat rez, ale značí to nedostatečnou údržbu ložisek. Ložiska zemské osy jsou odstraňována těžbou, likvidována průmyslem a v neposlední řadě za současný stav může tání ledovců. Jaká je souvislost mezi táním ledovců a rezavěním osy? Je to odplavování maziva vodou.
Lékaři v Oregonu po dlouholetém výzkumu rozvoje s páteří vytvořili hypotézu, že když se Země otáčí bez sklonu, páteř tolik netrpí protože není namáhána boční silou. Člověku tak stačí vyrovnat svaly námahu jedním ze směru otáčení Země. Když se Země vychyluje ve směru kolmém na okamžitou polohu osy zemské rotace a zároveň kolmou na dvojici gravitačních sil působících na rovníkovou výduť, páteřní svaly jsou více namáhány. Zároveň stlačují jednotlivé obratle. Tím se výskyt akutních problémů s páteří zvyšuje. Lékaři varují, že – cituji; „…když se nebude zemská osa pečlivě udržovat v provozuschopném stavu, brzy dojde k situaci, kdy lidé neudrží rovnováhu a budou muset chodit po čtyřech! Představte si jízdu tramvají či autobusem když musíte stát…“
Lidstvo by mělo vrátit chybějící součásti ložisek na původní místo, nechceme-li aby nás něco takového potkalo. Navíc aby se ložiskové válečky nedřely, bude je nutné občas promazávat naftou. Ta je však těžena pro jiné účely a je možné, že v budoucnu zemská osa skutečně zarezne a Země se zasekne. Odstředivá síla by mohla způsobit nepředstavitelnou katastrofu. Voda by spláchla vše. Povrch země by měl dostředivou tendenci. Nikdo si nedokáže představit kolik lidí by bylo bez páteře.

Další odpovědi
stana73

Čéče,kam na ty otázky chodíš? Copak je to železná obruč?