Zlatý

Jaký má smysl, závěrečná zkouška u nějakého kurzu či dokonce maturita nebo státnice na vysoké?

Proč se neudělá nějaký statisticky vylepšený průměr "průběžných zkoušek" průběhu celého studia ?

Jak je zajištěno, aby při té definitivní hlavní zkoušce nebyl nějak indisponován (stačí obyčejné nachlazení) nebo větší stres a zkoušku student "podělá" - nemyslím propadnutí.

Špatná známka na maturitě nebo nějakého kurzu ovlivní zbytek života.

Já měl na maturitním vysvědčení 2 čtyřky a nikdo mě kvůli tomu nezaměstnal.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Jedna věc je našprtat se jednorázově na danou zkoušku, ale pak u závěrečných zkoušek je to spíš o tom, co si člověk naučil rámcově.
Mě osobně se teda nikdy, ani na přijímacích pohovorech nikdo neptal za kolik to mám... vždycky to bylo máš / nemáš a neřešeli, jestli mám diplom s vyznamenáním nebo s odřenýma ušima......

Další odpovědi:

Zlatý

Závěrečná zkouška, maturita a podobně má za úkol vyhodnotit celkové znalosti z probíraného tématu. Nejen ty krátkodobé ale i dlouhodobé a vzájemné jejich vazby.
Tvůj nápad je určitě zajímavý, zkus ho zaslat na MŠ, tam posledních několik let vytváří a realizují daleko šílenější výmysly, tak třeba to zavedou.

Zlatý

Je to overenie si znalostí získaných počas štúdia aj v stresovom prostredí. V kľude s neomedzeným časom môžte excelovať, ale ak treba problém rýchlo riešiť, už neviete - nie ste pripravený.
To, že maturitné skúšky je stres prizná každý kdo sa ich zúčastní, skúšaný aj skúšajúci. Ale niekedy sa prihliada aj pri čiastočne chybnej odpovedi spôsob jej podania, hĺba prejavenej znalosti témy, schopnosť improvizácie.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2419
Zlatý Drap 1490
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.