annas

Jaký má původ pojmenování "bílý kůň?

Pojmenování bílý kůň je známé. Slangově se tak označuje osoba, která je nastrčená k páchání trestné činnosti, aby zakryla skutečného pachatele.

Nejlepší odpověď
led

Biely kôň je dobre viditeľný. Používal sa na prípadné krytie pašovania. Odpútaval pozornosť stráží (colníkov) a medzitým na inom mieste sa veselo pašovalo.
Tento princíp sa preniesol aj do iných trestných činností.

Další odpovědi
vagra

Angličané takové lidi označují,jako muly.
Myslím si,že se jim,u nás říká bílí koně,aby byli dobře „viditelní“.
Ti černí,se v jejich "stínu"ztratí a už je nikdo nenajde. 🙂
Neověřeno!

GM

Bílý kůň proto, že naši nepřizpůsobiví spoluobčané tmavší pleti používají bílé hloupé kluky např. při nákupu zboží na fakturu, kterou potom samozřejmě nikdo neuhradí.Každý obchodník si totiž rozmyslí, jestli dá zboží na fakturu občanovi tmavší pleti.

anonym

Původ,vznik – od ital. mafie,dali tomu název
„capro espiatorio.“ Něco jako – obětní beránek.

http://it.wiki­pedia.org/wiki/Ca­pro_espiatorio
Kdo má překladač a zájem,nemá problém.