Jaký kousek provedl příslušník tělesné stráže uherského krále Matyáše Korvína(nejen on),že se …

… o něm stále píše?!

Nejlepší odpověď
annas

Byl to husarský kousek. Více v odkazu.

Rakouští husaři tehdy pruskému králi provedli velmi nezvedený a ponižující kousek. 15. října roku 1758 se jejich malý voj vedený generálem Andrejem Hadikem nečekaně objevil před branami Berlína. Město obsadil a po drzém vyjednávání s vyděšenými měšťany si odvezl tučné výpalné. Hadikovy husary to proslavilo po celé Evropě a od té doby se takovým smělým a odvážným akcím říká „husarský kousek“.

Zdroj: http://www.ces­katelevize.cz/po­rady/1095927644-kalendarium/210572235­300020/

anonym

Otázku jsem uzavřel,proto že odpověď od annas je vyčerpávající! Dě­kuji

annas

Barbakane, děkuji. Jsem ráda, že jsem si původ husarského kousku připomněla.