terinka123

jaky je vzorec pro vypocet casu ??

Nejlepší odpověď
chudst

Uplne ten nejprimitivnejsi pro vypocet prumerneho casu: t=s/v , kde s=draha, v=rychlost, t=cas.

Další odpovědi
bolak

Těch vzorců je šíleně moc. Úplně ten nejednodušší je ten co říká chudst, kde vystupují veličiny čas, dráha a rychlost.

Pokud bys měl někdy problém vybavit si vzorec pro čas třeba protože se ti to blbě pamatuje, stačí když si to logicky odvodíš.

Víš že rychlost se udává v kilometrech za hodinu (km/h). To slyšíš denně, že ve vesnici (snad to ještě platí) je povolena rychlost 50 km za hodinu. Rychlost se značí „v“, čas „t“ a dráha „s“. Když tedy víš že rychlost je v=50km/h, z jednotky rychlosti tedy i znáš vzorec pro její vypočítání > v=s/t

Pak už jen parametr času převedeš na druhou stranu rovnice, stejně tak i rychlost a máš hledaný vzorec t=s/v

lexx

Ale nespleť jednotky, pokud je dráha v km, rychlost km/h tak čas je v hodinách. No a když m a m/s tak v sekundách. m/s * 3.6 = km/h a naopak, km/h : 3.6 = m/s.

Cupidbaba

Příspěvek smazán administrátorem.

Cupidbaba

Příspěvek smazán administrátorem.

Neha singh

Příspěvek smazán administrátorem.

Neha singh

Příspěvek smazán administrátorem.

Monikabansal

Příspěvek smazán administrátorem.

stylishdipik

Příspěvek smazán administrátorem.

Akriti Verma

Příspěvek smazán administrátorem.

Akriti Verma

Příspěvek smazán administrátorem.