Jaký je váš recept na spokojený život?

Nejlepší odpověď
gecco

Nerozčilovat se…
😉

Další odpovědi
Agneta

Každý má svůj recept – a ten není univerzální pro všechny:DDD

Psychotic

Znát sám sebe a stanovovat si realistické cíle. Nejít proti své přirozenosti.

anonym

Recept by byl.
Brát průměrnou mzdu, bydlet ve svém a BEZ HYPOTÉKY a na všechno si uspořit A NEBÝT ZÁVISLÝ NA PŮJČKÁCH.
Jenže tento kapitalistický režim toto průměrným lidem NEDOVOLUJE. A průměrné lidi myslím lidi co makají rukama na směny, pokladní v hyper, supermarketech, zkrátka lidi co si chtějí vydělávat POCTIVĚ na své živobytí.
sám jsem toto zažil v socialismu (kdo se může v dnešní době pochlubit, že v 35ti letech BYL bez dluhů, bydlet ve svém rodinném domku a měl na auto..a to jako dělník u mašiny na dvě směny).A měl k tomu tři děti a NEPOTŘEBOVAL nějaké půjčky na vybavení domácnosti.

marci1

Těžká otázka. Každý potřebuje asi něco trochu jiného. Mít pohodu, lásku, rodinu, smysl pro humor, spokojenost s tím, co mám, mít rád lidi, přírodu, zvířata. Hlavně si pořád nestěžovat, nebýt nervák, mrzout a „nejchytřejší“ na světě. 🙂

Drap

Snažit se přežít s úsměvem

led

Každý človek má inú hranicu spokojnosti
1 – niekto vidí spokojnosť v hmotných statkoch
2 – niekto vidí spokojnosť v získaných znalostiach
3 – niekomu stačí k spokojnosti domček, kravička a políčko, kdežto inému nestačí ani ranč so stovkami hektárov a stádami kráv
4 – niekomu stačí k spokojnosti dosiahnutie dielčích cieľov, ktoré si stanovil
5 – niekomu stačí k spokojnosti úsmev a radosť v očiach detí
Mohla by som takto vypočítavať množstvo ďalších variant spokojného života.

Spomínam na slová môjho dedka:
„ži tak, aby si na konci života nemusela ľutovať premrhaný život.“
Riadim sa podľa toho, snažím sa v živote hľadať to dobré, nežiť v zlosti a závisti, pomáhať tomu kto pomoc potrebuje.
Žite, žime pozitívne…
Prečo aj v monzúmových dažďoch počuť smiech:
„Aj keď máš v prudkom lejaku všetko mokré,
usmievaj sa,
nenadávaj na počasie,
mysli na úrodu,
ktorá vďaka tejto vode zo zeme vzíde“

Doplnok:
Dôležité je vedieť vypnúť nekalé myšlienky zle vplývajúce na psychiku človeka.