pn65

Jaký je trest za krádež nebo podvod v hodnotě 500 kč? děkuji

Odpovědi
klumprt

Bude to přestupek proti majetku podle § 50 odst. 1 písm a) zák. č. 200/1990 Sb. o přestupcích. Sankce je podle odst. 2 pokuta do 15000 Kč nebo zákaz pobytu.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/prestupky/cas­t2.aspx

Je lhostejné jestli jde o krádež nebo podvod.

Nehledě k výši škody však může jít i o přečin krádež podle § 205 odst. 1 tr. zákoníku následujících písmen:

  1. (vloupání)
  2. (pachatel se po krádeži o věc pere)
  3. (kapesní krádež)
  4. (rabování v evakuované oblasti)

Trest je vězení až na dvě léta, zákaz činnosti nebo propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty.
Dále při recidivě podle § 205 odst. 2 tr. zákoníku: Kdo si přisvojí cizí věc tím, že se jí zmocní, a byl za takový čin v posledních třech letech odsouzen nebo potrestán, bude potrestán odnětím svobody na šest měsíců až tři léta.

U přečinu podvod podle § 209 tr. zákoníku je vyžadována minimální škoda 5000 Kč.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/trestni-zakonik/cast2h5­.aspx

Policie se zabývá i přestupky. V rámci možností je objasní a odevzdá přestupkové komisi při obecním (městském) úřadu. Bláboly o tom, že policie něco neřeší, si laskavě nechte pro Generální inspekci bezpečnostních sborů.
www.gibs.cz

MTRCZ

Za 500,– to policie nebude ani řešit. Možná tak si to sepíšou a tím to začíná končí i pokračuje. Mám takový tušení že by to muselo být v hodnotě aspoň 3000,–.
Já kdysi koupil hry na playstation který nefungovali v hodnotě 800,– a policie řešila jenom to, že mi potom psal že mě najde a zabije, na mých 8 kil a playstation se zapomnělo:D

anonym

rozlišuj krádež a podvod. krádež do 5000 to je přestupek. u podvodného jednání není částka určena. podej trestní oznámení na podvod, ale musíš jim říct podle jaké § TZ, kdo , proč, kdy, kde aj. takže si to vyšetříš sám a pčr to dáš na zlatém podnosu.

msi

Jakékoliv porušení zákona je policie povina řešit, i kdyby šlo jen o věc v hodnotě 1 koruny. Minimálně udělat o otm zprávu musí.