Pokročilý

Jaký je trest za krádež nebo podvod v hodnotě 500 kč? děkuji

Jaký je trest za krádež nebo podvod v hodnotě 500 kč? děkuji

Odpovědi:

Stříbrný

Bude to přestupek proti majetku podle § 50 odst. 1 písm a) zák. č. 200/1990 Sb. o přestupcích. Sankce je podle odst. 2 pokuta do 15000 Kč nebo zákaz pobytu.

Zdroj: http://business.center.cz/…

Je lhostejné jestli jde o krádež nebo podvod.

Nehledě k výši škody však může jít i o přečin krádež podle § 205 odst. 1 tr. zákoníku následujících písmen:
b) (vloupání)
c) (pachatel se po krádeži o věc pere)
d) (kapesní krádež)
e) (rabování v evakuované oblasti)

Trest je vězení až na dvě léta, zákaz činnosti nebo propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty.
Dále při recidivě podle § 205 odst. 2 tr. zákoníku: Kdo si přisvojí cizí věc tím, že se jí zmocní, a byl za takový čin v posledních třech letech odsouzen nebo potrestán, bude potrestán odnětím svobody na šest měsíců až tři léta.

U přečinu podvod podle § 209 tr. zákoníku je vyžadována minimální škoda 5000 Kč.

Zdroj: http://business.center.cz/…

Policie se zabývá i přestupky. V rámci možností je objasní a odevzdá přestupkové komisi při obecním (městském) úřadu. Bláboly o tom, že policie něco neřeší, si laskavě nechte pro Generální inspekci bezpečnostních sborů.
www.gibs.cz

Za 500,- to policie nebude ani řešit. Možná tak si to sepíšou a tím to začíná končí i pokračuje. Mám takový tušení že by to muselo být v hodnotě aspoň 3000,-.
Já kdysi koupil hry na playstation který nefungovali v hodnotě 800,- a policie řešila jenom to, že mi potom psal že mě najde a zabije, na mých 8 kil a playstation se zapomnělo:D

rozlišuj krádež a podvod. krádež do 5000 to je přestupek. u podvodného jednání není částka určena. podej trestní oznámení na podvod, ale musíš jim říct podle jaké § TZ, kdo , proč, kdy, kde aj. takže si to vyšetříš sám a pčr to dáš na zlatém podnosu.

Pokročilý

Jakékoliv porušení zákona je policie povina řešit, i kdyby šlo jen o věc v hodnotě 1 koruny. Minimálně udělat o otm zprávu musí.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4396
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2476
Zlatý briketka10 2269
Zlatý annas 1828
Zlatý quentos 1548
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1519
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1427

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.