baghira

Jaký je tlak a teplota při vaření v běžném tlakovém hrnci?

Nejlepší odpověď
www

Našel jsem, že vaření při vysokém tlaku je u tohoto hrnce 1,05bar. Teplota 130stC.
Nějak to s mosoj tedy nesedí-bylo by to podle něj až 3Bar, nevím ☹

Zdroj: www.etescoma.cz/tla­kove-hrnce-bio-exclusive/tlakovy-hrnec-bio-exclusive-6-0-l-p-204332.html?cPat­h=202156

Další odpovědi
kropitko

až 130°C a tlak nevím

anonym

Musela jsem to najít,byla jsem přesvědčená,že teplota bude tak 120,no, je to opravdu 130.Tlak je úplný španělábo.Pro mě.

Zdroj: http://black-hole.cz/cental/wp-content/upload­s/2010/10/V%C3%BDvoj-parn%C3%ADho-stroje.pdf

mosoj

Tak já vás doplním. Pokud je teplota v papiňáku 130oC tak v ten okamžik je uvnitř tlak cca 2,8– 3 At (280–300 kPa)
Doplňuji:
Samozřejmě za předpokladu že tu baštu vaříte ve vodě. I tak je to docela slušný tlak ( v pneumatice je menší) a není radno si s tím zahrávat.

mosoj

www. Kdyby jsi si pořádně prohlédl uvedený odkaz
http://black-hole.cz/cental/wp-content/upload­s/2010/10/V%C3%BDvoj-parn%C3%ADho-stroje.pdf

Tak zjistíš že se tam uvádí že že pro teplotu 130oC je tlak 0,27 Mpa což je 2,7 At. Já uvádím 2,8 Počítal jsem to z hlavy.

Naopak v tvých odkazech není žádná teplota uvedená a tlaky jsou tam jakési podivné " cituji nizký tlak 0,65 bar" to je podtlak a ujišťuje tě že při takovémto tlaku by jsi neuvařil nic. Maximálně tak ohřál a ještě špatně.