FlAsh_7

Jaký je smysl peněz?

Mnoho lidí říká, že peníze jsou jenom prostředek ke konání, ale že nejsou to hlavní. Také říkají, že hlavní je být pánem svého času. Je to pravda? Co je tedy to, co bychom se měli snažit získat pro nejlepší život?

Odpovědi
Altair-AC

Podle mě je nejdůležitější věc Užívat konkrétního momentu, který právě je a ne se pořád snažit splnit nějaký cíl atd., To pak proteče život mezi prsty a nic z toho nebude. Také je to dobré vzhledem k tomu, že život utíká opravdu rychle…

Jinak smysl peněz je v tom, že udávají hodnotu každého jednoho produktu na světě :) lepší jak výměnný obchod, kde lze snadno prodělat.

marci1

Smysl peněz je v tom si je užít. K tomu ale potřebujeme čas. Většina lidí potvrdí, že v práci stráví většinu týdne, vlastně i většinu života. Lidé prodají vlastní život za to, aby měli peníze na jídlo, bydlení, oblečení. Pár hraček navíc: auto, motorku, mobil s diamanty. V létě možná k moři na dva týdny. Ten nepoměr času stráveného prací vůči dosaženým výsledkům je obrovský. Zvláštní je, že 90% lidí podvědomě ví, že to není v pořádku. Každý chce mít volný čas, dost peněz na vlastní aktivity. Prostě většina lidí čeká od života daleko víc, než reálně dostává. Vydělávají peníze, ale nejsou pány svého času, nemohou mít dovolenou, nemohou si užít své koníčky, bavit se a život si užít. 🙂