makynka999

Jaký je smysl díla a hlavní myšlanka díla Putování mořského koně?

(Petr Šabach)

Nejlepší odpověď
annas

Když si novelu Putování mořského koně přečtete, dovíte se, že v této knize využil Petr Šabach zkušenost s rodičovskou dovolenou.

Je to příběh tatínka, který zůstane na mateřské dovolené se svým synem Pepínem, zatímco jeho žena Marie píše vědeckou práci. Ze začátku si autor představuje tu tatínkovskou roli jak Hurvínek válku.

" Hlavní hrdina zůstává na rodičovské dovolené se svým synem, a jelikož je
závislý na penězích od manželky, najde si práci nočního hlídače, aby mohl nakoupit
dárky na Vánoce. „Mateřskou dovolenou považuji za nejsmysluplnější léta svého života,větší smysl jsem opravdu nikdy v ničem nenašel. Starat se o dítě je prostě úžasné a jájsem rád, že jsem měl tu možnost si to po dva a půl roku zkoušet.“ ."

Proč název knihy.?

„Večer přišla Marie. Vyprávěl jsem jí o našem výletu…Zpočátku uvažoval tak, že našem největší chudák v přírodě je mořský koník, do kterého samička uloží vajíčko a on musí porodit, zatímco ona se už ohlíží po dalším volovi, a poznamenal jsem, že s ním hluboce cítím a že si jeho podobu asi nechám vytetovat na prsa. A myslel jsem to jako nejlepší vtip, co jsem ten den udělal. Ale Marii vytryskly z očí slzy a řekla, že tedy seženeme nějakou paní na hlídání, ale z čeho budeme žít, jí potom není jasné atd. atd. Tak jsem se bránil a řekl jsem jí, že se máme s Pepínem moc rádi a ať je klidná, že to zkrátka zvládnu, a tak jsme se udobřili.“

Text v uvozovách jsou citace z knihy.

…………………………………