zjentek

Jaký je rozdíl mezi zažehnutím a vznícením?

Nejlepší odpověď
Kepler

Při zažehnutí potřebujeme vnější zdroj, vznícení probíhá samovolně za určitých podmínek. Viz zážehové motory – potřebují zapalovací svíčku, u vznětových motorů dojde ke vznícení při vysoké kompresi a zahřátí směsi.

Další odpovědi
Hlada

Vznícení je stav, při kterém dojde k hoření bez inicializace. Viz teplota vznícení plynu nebo tuhé hoželavé látky.
Zažehnutí je stav, při kterém dojde k hoření inicializací, např. jiskrou nebo přiblížením plamene.