1jirka22

Jaký je rozdíl mezi slovníkem SSČ a SSJČ?

SSČ = slovník spisovné češtiny
SSJČ = Slovník spisovného jazyka českého

Jaký je mezi nimi rozdíl?

Nejlepší odpověď
annas

Liší se rozsahem.

SSJČ vycházel v letech 1960–1971 a obsahuje 197.200 hesel české slovní zásoby, jejich výklady a příklady užití.

SSČ pro školu a veřejnost vyšel v roce 1978, má 50 000 slov s více než 60.000 významy. Je stručnější než SSJC.

Další odpovědi
Kepler

Domnívám se, že mezi nimi není podstatnější rozdíl. Neznám je, takže nemohu srovnávat, snad jde o úroveň a kvalitu zpracování. Já osobně se řídím Ústavem pro jazyk český, podle kterého by se všechny slovníky měly řídit. Velmi doporučuji
 http://priruc­ka.ujc.cas.cz/