vivatisCZ

Jaký je rozdíl mezi robotem a droidem?

?

Nejlepší odpověď
annas

Slovo robot je spojeno s dramatem R-U.R. Slovo se stalo mezinárodním pojmem.

Jedna z možných definicí ze stránky Triumvirát . autorka cirrat.

„J e to stroj, který automaticky vykonává specifické zadané úkoly podle vůle člověka. Je do větší či menší míry samostatný, může mít senzory, jimiž snímá své okolí a získává tak například zpětnou vazbu o vykonávaném díle nebo o svém okolí, může být stacionární, pohyblivý, vyžadovat (či umožňovat) větší či menší míru interakce…“

" Droid je název pro inteligentního robota, který se používá v literatuře sci-fi . Název je odvozen od slova android, což je humanoidní typ robota (týká se vzhledu – podobný člověku), droid však nemusí být nutně humanoid."

http://triumvi­rat.cz/2014/04/­roboti-androidi-a-dalsi-sber/
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Dro­id

Další odpovědi
Hornisse

Z hlediska průmyslu jednoduchý. Robot je stroj, zatímco droid neexistuje.

V rámci fikce obecně žádný. Droid je jen jiný název pro totéž, silně prosazovaný především Američany, protože se jim nelíbí původem české slovo robot. Někdy ale existují jemnější nuance, kdy potom často droid znamená android (ze kterého je původně odvozen), zatímco robot bývá označení primitivnějšího stroje.