Jaký je rozdíl mezi příkazem k úhradě a inkasem?

Omylem jsem v internetovém bankovnictví zadala místo příkazu k úhradě příkaz k inkasu.Datum splatnosti jsem dala na za 14 dní.Už jsem to potvrdila a teď nevím,co s tím dělat,jestli z toho nebude problém:(...

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Příkaz k inkasu znamená, že dáváte souhlas, aby si příjemce vybral částku z vašeho účtu.
Může být i jednorázový, tzn. na jednu platbu.

Příkazem k úhradě poukazujete finanční prostředky vy na účet příjemce.

Pokud jste uvedla správně plátce a příjemce, jednorázový příkaz k úhradě, mělo by být vše v pořádku.

Už se nemusíte o úhradu starat, ale čekat, až si ji příjemce vybere sám z vašeho účtu.

Další odpovědi:

Zlatý

řekla bych že
příkaz k úhradě -je jednorázový příkaz

inkaso -je pravidelná platba
třeba se ale mýlím
Doplňuji:
Bylo by dobré kontaktovat pobočku, kam jste příkaz zadala -jinak budou platby probíhat pravidelně.

Zlatý

Příkazem - dáváte příkaz bance, aby vám z vašeho účtu předvedla částku na účet uvedený v PP.
Inkaso - dáváte souhlas, aby vám protistrana sama strhla příslušnou částku z vašeho účtu. Podle toho, když jsem souhlas k inkasu zařizovala, je potřebam aby o tom byly protistrana informována, vyplňovala jsem formulář s uvedenými čísly obou účtů a také s maximální možnou inkasovanou částkou. Podobný souhlas se dává i do bank, ze které budou peníze odcházet.
Datum inkasa je určován protistranou, tedy tím, kdo má Kč dostat, takže 14ti denní lhůta je v tomto případě asi irelevantní.
Také ( nevím, jestli ve všech bankách)lze ještě ne neodeslanou či neinkasovanou částku na internetovém bankovnictví uzrušit.
Zkusila bych proto ten příkaz / inkaso zrušit a zadat znovu správně, jako PP, ale myslím, že původní příkaz ú inkaso stejně nebude proveden.
----
hanulka11 - není to inkaso, ale trvalý píkaz k úhradě. Pro platby, které se platí ve stejné výši pravidelně třeba každý měsíc.

Diskuze k otázce

Zlatý

quentos

hanulko, nemýlíte se :{)>

Zlatý

hanulka11

quentos děkuji-
píši to jak to cítím já

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 690
Zlatý mosoj 417
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 212
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 157
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.