mosoj

Povolení k inkasu z účtu ?

Se povoluje v bance nebo stačí jenom dodavateli. Ne že bych o to stál, ale abych něco neodklepl nechtěně.

Nejlepší odpověď
anonym

Inkaso povoluješ v bance, v níž máš veden účet – a jen pro daného ´příjemce´ (resp. jeho určený účet). Příjemci dáš jen ´vědět´, že má inkaso povoleno a příkazy k inkasu má posílat.

Další odpovědi
Hamon

V bance, resp. V elektronickem bankovnictvi. Banka musi vedet kdo a kolik maximalne si smi „vzit“.

mosoj

Hamon dík. Ušetřil jsi mně hledání. Měním dodavatele plynu a nikdy jsem inkaso nikomu nepovolil. Zastávám názor , že na účtu nemá nikdo cizí co dělat.
Nový dodavatel chce totiž číslo účtu i když vysloveně uvádím, že budu platit převodem !! Dokonce chtěl i číslo parcely ! s tím jsem ho ale poslal do háje.

zzzzz

Já také inkaso nepovoluji, mám udělaný na vše trvalý příkaz.