JájsemRaibek

Jaký je rozdíl mezi palubním personálem ve vlaku a v letadle?

Proč palubní personál ve vlaku neinformuje cestující např. kde se nachází nouzové východy a jak se zachovat v nouzových situacích, tak jak to dělá palubní personál v letadle?
https://www.fa­cebook.com/avi­acaototal/vide­os/2120550291295015/Uz­pfSTEwMDAwMDI5NjQyM­DMxOToyMDA3ODA0NzY­yNTcyNzE4/?hc_ref=­ARQuM0As2QpfBz­N_t5xj22gpHvJtvvsMO­PAdMzJMDXOQ7snx­vzP22A6C-BndkJkrbVk

Nejlepší odpověď
jpau

V letadle máš letušky kvůli bezpečnosti (minimálně 1 letušku na 50 cestujících, které v případě nouze musí dostat do 90 sekund z letadla, alespoň to říká předpis). To že jsou využívány i k nějakému servisu, prodeji doplňkových služeb atp. je další věc, ale nesouvisí s primárním účelem.

No a co dělají stewardky (popř. průvodčí) ve vlaku, to asi víš, tak je ztráta času to vysvětlovat 😉.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… možná proto, že v letadle nejdou otevřít vokna, takže musej všici jednou dírou …

JájsemRaibek

Mc Merkurion: Nejsem si jistý, ale v Pendolinu také nejdou otevírat :) a na letadlo nevypadá :D

Mc Merkurion

… nevim, vlakem jsem jel naposled z vojny …