Michal Kole

Jaký je rozdíl mezi odborná literatura VERSUS učebnice VERSUS populárně naučná literatura ?

Nejlepší odpověď
Bedy

Netapetuj Michal Kole!

Další odpovědi
Lucijej

učebnice jsou knihy určené ke vzdělávání dětí a mládeže
odborná literatura obsahuje vědecké poznatky z výzkumu; určená pro lidi, kteří se danou problematikou zabývají více do hloubky, obsahuje ověřitelná fakta
populárně naučná literatura je zjednodušená odborná literatura, určená pro širší veřejnost pro rozšíření všeobecného přehledu, měla by být poutavě napsaná

V odborné literatuře se vyskytují odborná slova kterým laik nemusí rozumět.
Učebnice slouží k naučení dané látky.
Populárně naučná literatura je pro širokou veřejnost a slouží k vysvětlení odborných věci jednoduchou, lehce pochopitelnou formou.

anonym

Odborná literatura VERSUS učebnice VERSUS je pěkná KONINA VERSUS.
Tys tomu dotazu zase dal. Raději bys to měl smazat a položit otázku pořádně.