gecco

Jaký je rozdíl mezi „hárok“ a „rároha“…?

Vy, kteří goooooooglíííííte, nechte toho…
😉
Ptám se jen těch, kteří vědí…
😉
Děkuji.
Doplňuji:
Arygnoc → jasně…
😉
Některá slovenská slova mi připadají nádherná…
Teď mne napadl ještě krčah…
😉

Nejlepší odpověď
arygnoc

netreba gúgliť :DD

hárok – arch, list papiera.
rároha (ale i rároh) – stará, opotrebovaná vec, haraburda.

;-Q
Doplňuji:
johana 56:

:DD

strašidlo, duch – mátoha. (rároha skutočne nie 🙂 )
keď to má byť čert, diabol, tak rarach, rarášok.

;-Q

Další odpovědi
johana 56

Hárok by ohl být arch papíru.
Rároha strašidlo,nep­říjemně nebo nepřirozeně vypadající věc,tvor.Také zbytečnost,která je nepotřebná a jen zavazí,zabírá místo.
Doplňuji:
arygnoc

Slovo rároha jsem ve spojení se strašidlem slyšela od malička od prarodičů.Častěji než mátoha, tak byl nazýván spíše slabý,nemocný člověk.Zřejmě i ve slovenštině platí,že krajově může mít výraz více významů.

anonym

A čo ja viem, boha jeho? 🙂

Emefej

Rozdíl je v tom, že „hárok“ znám a vím co to je, ale „rároha“ jsem nikdy neslyšel.

sepire56

ten rozdiel je neznámy

arygnoc

johana 56:

to je možné, slovníky spracované Jazykovedným ústavom Akadémie vied SR sa môžu mýlliť.

http://slovnik­.juls.savba.sk/?w=r%C3%­A1roh&s=exact&c=b51d&d=k­ssj4&d=psp&d=sssj&d=sssj­2&d=scs&d=sss&d=pe­ciar&d=ma&d=hs­sjV&d=bernolak&d=ob­ce&d=priezvis­ka&d=un&d=locu­tio&d=pskcs&d=­psken&d=noundb&i­e=utf-8&oe=utf-8#

;-Q

johana 56

arygnoc

nemám ve zvyku ani právo zpochybňovat slovníky kteréhokoliv jazyka.Jen jsem uvedla co znám.
V dobách mého dětství neexistovali bezdomovci.Ale i tenkrát bylo možné potkat neupraveného,za­rostlého,špina­veho člověka.Právě takoví byli místnimi nazýváni rárohami.Zrovna tak např. hrozně ošklivý a útočný kozel ze sousedství,který nebyl duch,ale živý tvor (že by kvůli rohům?).

arygnoc

veď ja nespochybňujem vašu skúsennosť.

u nás sa takým hovorilo pačmaga. 😉

;-Q

johana 56

Beru s nadhledem,stres zkracuje život.

V souvisloosti s tímto slovíčkem se mi jako první vybaví kulhající,špatně chodící člověk ))

arygnoc

tak tak, treba brať s nadhľadom. :D

v hornej dolnej je to strašiak, vagabund, ‚pobuda‘, v dolnej hornej ako všade inde haraburda, zbytočnosť.

na slovensku je to už tak, veď záhorák sa s východniarom nedohovorí.

;-Q

gecco

Arygnoc → áno, Slováci vedia…
😉

gagaga

bzzzz se nam nejak rozbodovala :)
jen jestli vy spolu nemate nejaky techtle mechtle..s tim geccem :p
ja chci taky hvezdicky ;(

  • iv-

zzzlatokopka

Žádné hvězdičky !!! Tady jsem zlatokopká JÁ!!!

😁

gecco

Gagaga – techtle možná, ale mechtle v žádném případě…
;-DD
Hvězdičky? – -iv- – odpovídej a budeš mít hvezdiček plné odpovědi i Odpovědi…
😉

Agneta

„techtle“ si neumím vysvětlit, ale „mechtle“… z něm. „chtít“(mecht­e)?????:DDD

kapka

Techtle mozna, ale mechtle v zadnem pripade – je ze stare vtipne scenky s hereckou Kozderkovou. To nebudes znat asi. Gecco je vtipalek, to je dobre. :))

zzzlatokopka

Já nevím, ani negoooooglím, tož tež by ses mohl zeptat na něco co aj já vím:-DDD Kde ty palce mám pak zhánět:-DDD

gecco

Příště se zeptám na sněh na Čartáku…
😉

zzzlatokopka

Neblbni mapa je můj nepřítel:-DDD

To čučíš, co tu jde, a z jedné IP:-)))

gagaga

moc se nechlubte..ja mela tech nicku mnohem vic
:p
na me nemate :)
naucil me to www s beerem :)
ti jsou take 2 v jednom :)

zzzlatokopka

enem ty nominace mi nějak nejdou si vzájemě dávat:-((

gecco

JO…
LOOOL…
___
Každopádně vám všem třem holkám děkuji za projevenou přízeň…
😉
A pevně věřím, že – až sa potkáme, vám všem třem poteče medovica ušima aspoň tak, jak mně…
😉

gagaga

jojo..tri v jednom :)
a gecco, Vy nedelejte, ze nevite
ja totiz vim, ze Vy vite :p
:))
ale ja jsem taky pro kazdou kravinku …jako nase bzzzz
:-*

  • iv-

gecco

Vím, ale – psssstt…
😉
Myslím, že trocha veselí neuškodí.
😉

anonym

Jen mne v tý diskusi udivuje,proč ti dá palce zzzz 3krát,to si myslím není fér.
Já na to osobně kašlu,ale přijde mi to trochu ujetý.

gagaga

protoze mel gecco vcera narozeniny :p

zzzlatokopka

Jugare chceš též? Či co?

gagaga

radsi mu je dejte bzzzz ..nebo bude psat adminkum :)

gagaga

jojo..uz mlcim…zustane to jen mezi nami peti :))