dust8

Jaký je rozdíl mezi digestoří a odsavačem par?

Nejlepší odpověď
Ametyst

S digestořemi jsem se poprvé setkala v chemické laboratoři. Byly to velké prosklené skříně s odtahem, které měly pracovní plochu, a ve kterých byly zavedeny trubky s médií, plyn, voda, tlakový vzduch, samozřejmě elektřina. Dnes se i kuchyňskému odsavači par říká digestoř, protože to zní víc světově.

Další odpovědi
Bělousek

Digestoř a odsavač par mají podobnou funkci, ale odsavač par je více specializovaný. Odsavač odstraňuje nejen páru a pachy, ale také tukové částice, které se uvolňují při smažení/grilování jídla a je obvykle výkonnější než digestoř.