mojitek

digestoř do sádrokartonu-není to riziko?

Ahoj všem,chci se zeptat : lze přidělat digestoř(odsávání) do sádrokartonu?Jde mi o to jestli není sádrokarton na to příliš křehký.Upevnění by mělo být do svislého sádrokartonu(ne do stropního)Díky předem za odpověďi.

Nejlepší odpověď
fcoop

Nejsem sice sádrokartonář,ale pár staveb jsem prošel.
Nosný rám – jedna z možností,ale to víte také,že?
Mrkněte na odkaz.

http://www.vi­trum.cz/index­.php?action=pro­dukty&cat=791

Další odpovědi
cukrar

mojitek, sádrokarton a správně vybraná hmoždinka určitě unese digestoř. Víte kolik váží digestoř?
Doplňuji:
vezměte si kousek desky a udělejte vzorek, vyzkoušejte ja kto drží!!!

jmhad

Samotný sádrokarton digestoř pochopitelně neunese.Je to poměrně velká páka,kterou je třeba ukotvit do zdi či do nosníků sádrokartonu.Ale i u těch by váhal,protože nevím,zda řemeslník nespočítal ty norníky jen pro ten karton,který je sám o sobě těžký.

mojitek

cukrar : digestoř ještě nemám,jsem ve fázi hrubýho bourání a navrhování.Ale počítám s menší digestoří cca 3 kg +/-

mojitek

ok,díky myslel jsem si to že to neunese.Renovuju naši kuchyň a zatím jsem vytloukl omítku na kost.Dám tam lepidlo na dlaždice,perlin­ku,lepidlo a pak OSB.Dělám to poprvý,tak tam místo sádroše dám asi OSB desku nebo něco podobnýho,ta by digestoř o váze 3kg+/- měla unést.