Avatar uživatele
mojitek

digestoř do sádrokartonu-není to riziko?

Ahoj všem,chci se zeptat : lze přidělat digestoř(odsávání) do sádrokartonu?Jde mi o to jestli není sádrokarton na to příliš křehký.Upevnění by mělo být do svislého sádrokartonu(ne do stropního)Díky předem za odpověďi.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? hanulka11, fcoop před 4489 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
fcoop

Nejsem sice sádrokartonář,ale pár staveb jsem prošel.
Nosný rám – jedna z možností,ale to víte také,že?
Mrkněte na odkaz.

http://www.vi­trum.cz/index­.php?action=pro­dukty&cat=791

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
cukrar

mojitek, sádrokarton a správně vybraná hmoždinka určitě unese digestoř. Víte kolik váží digestoř?
Doplňuji:
vezměte si kousek desky a udělejte vzorek, vyzkoušejte ja kto drží!!!

Upravil/a: cukrar

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
jmhad

Samotný sádrokarton digestoř pochopitelně neunese.Je to poměrně velká páka,kterou je třeba ukotvit do zdi či do nosníků sádrokartonu.Ale i u těch by váhal,protože nevím,zda řemeslník nespočítal ty norníky jen pro ten karton,který je sám o sobě těžký.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
mojitek

cukrar : digestoř ještě nemám,jsem ve fázi hrubýho bourání a navrhování.Ale počítám s menší digestoří cca 3 kg +/-

před 4489 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mojitek

ok,díky myslel jsem si to že to neunese.Renovuju naši kuchyň a zatím jsem vytloukl omítku na kost.Dám tam lepidlo na dlaždice,perlin­ku,lepidlo a pak OSB.Dělám to poprvý,tak tam místo sádroše dám asi OSB desku nebo něco podobnýho,ta by digestoř o váze 3kg+/- měla unést.

před 4489 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek